Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 632
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 632
Název:Volání z nekonečna
(Ruf aus der Unendlichkeit)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3457
Paratransplantátor je unesen – a zdaří se časoprostorový pokus
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťanův mozek překoná nekonečno.

Gayt–Coor – Nový přítel a průvodce Perryho Rhodana.

Zeno – Nový přítel a průvodce Perryho Rhodana.

Torytrae – Lovec Ceynachů na stopě Perryho Rhodana.

Poyferto – Šéfagent VASGA.

Doyntschto Mírný – Paratransplantátor je unesen.

S očekáváním jasného vítězství aktivuje Anti-ID1) znovu Torytraeho2).

18. října 3457 probudí pyšné chování, se kterým odmítne Andro-Rhodan3) delegaci hospodářsky důležitých Marniů, v Atlanovi znovu nedůvěru.

Když se Torytrae ze zprávy z Traectheru dozví o kontaktu Ceynachů s psychologicky filozofující houbovitou látkou, odletí okamžitě do systému malého červeného slunce Tarct. Zatímco Yuloc navštíví houbu, je Rhodan-Toraschtyn napaden jeho rudým ptákem Kraem. Pozemšťan v těle Yaanztrona zastřelí ptáka, který ostnem ve svém zobáku může rozstřikovat kyselinu, pomocí paprskometu. Potom přemůže spolu se Zenem a Gayt-Coorem Yaanztrona Yaamynarasche, nepovedený PTT-pokus, který získal schopnost absorbovat energii a ve svém poblouzení, že musí stvořit galaxii, chce z trojice přátel udělat živoucí slunce. Dálkově ovládaný pomocný člun, který do systému Tarct se vrátivší PRYHNT vyslal na Traecther, vezme nakonec trojici na palubu. Heltamosch odmítne Rhodanovu prosbu zničit raketovitou kosmickou lovce Ceynachů zbraněmi PRYHNT.

Se starou, tři sta padesát metrů dlouhou kosmická loď VALLAD dorazí Rhodan-Toraschtyn, Zeno, Gayt-Coor a Mato Pravt tajně na Yaanzar. Tam se podaří za použití geniálního šéfa VASGA Poyferta, Doyntschta Mírného4) zbavit dohledu TOKu. Na klinice paratransplantátora Tekmahlscheho může Doyntschto znovu vybudovat paraexotický nulačasový most5). Perry Rhodan má dopoledne 25. října nakrátko možnost mozek Andro-Rhodana převzít a zabrání tak, aby nechal popravit osmdesát sedm významných osob Solárního impéria bez znatelného důvodu. Ačkoliv Atlan a mutanti Gucky, Ribald Corello, Ras Čubaj a Fellmer Lloyd hrozivé dění nechápou, posiluje v nich dojem, že s Rhodanem není něco v pořádku.