Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Yaanzar
hledat
Astronomická data:
Sluneční soustava:Zoornom
Galaxie:Naupaum
Obyvatelé planety:
Yaanztroni

Yaanzar je čtvrtou z celkem deseti planet systému Zoornom, který se nachází více než 20‘000 světelných let od centra Naupaumu. Jméno znamená dávající a beroucí a trh s mozky.

Yaanzar je fascinující planeta, ale také čarodějný kotel, ve kterém si každý může jít nevázaně za svou vášní. Nebe nad Yaanzarem je tmavé, téměř pochmurně modré. Planeta má sedm kontinentů a rovnoměrné teplé klima. Hlavní město Nopaloor a Drycnasch leží na kontinentu Centro, jehož podnebí je obzvláště příjemné.

Pohoří bezokého proroka

Toto pohoří leží asi 59 kilometrů od Nopalooru a leží asi v úrovni rovníku na kontinentu Centro. Na nejvyšší hoře, která ční do výšky 10‘860 metrů, se nachází Drycnasch. Aby se tato observatoř mohla postavit, byl původní vrchol s pomocí energetických paprsků seříznut na náhorní plošinu o rozměrech 10×8 kilometrů. Celá plošina je ukryta za ochranným štítem, protože vzduch v této výšce je už velmi řídký.

Historie

Yaanzar je jediným trhem s mozky v Naupaumu. Ze všech částí galaxie sem přicházejí nemocní, aby si mohli koupit nové mozky, které by mohli stmelit s ještě zdravými částmi svého mozku.

Setkávají se zde vědci, kteří nové mozky potřebují k vědeckým účelům, a staří, bohatí muži, hledající mladé mozky pro svá opotřebovaná těla. Shromažďují se tu ale také šedí překupníci, kteří nabízejí mozky ukradnuté ze všech částí Naupaumu.