Yulocové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Naupaum
Domovská planeta:neznámá
Známé obydlené planety:
neznámé

Yulocové byli obyvatelé Naupaumu.

Yulocové byli znamenitě uvažující logikové a dokázali myslet velice dobře takticky.

Historie

Kdysi byli Yulocové politicky a hospodářsky vládnoucím národem galaxie Naupaum. Mírumilovní humanoidi prozkoumávali svou galaxii a jednoho dne narazili na planetu extrémně agresivních Pehrtů. Tyto bytosti odhalili teprve díky přistání yulocké lodi princip kosmických letů. Zničení kosmické lodi bylo sice Yulocy zaznamenáno, opatření ale přišla příliš pozdě.

Ve velice krátké době vybudovali Pehrtové kosmickou flotilu a zaútočili na domovský systém Yuloců. Protože použili napodobeniny lodí Yuloců, mohli lehce přelstít strážní zařízení. Teprve po útoku Pehrtů začali Yulocové jednat. Yulocové byli sice v převaze, ale Pehrtové dokázali uniknout. Po neustávajícím napadáním yulockých světů se Yulocové rozhodli přesídlit do galaxie Catron. Se svými silnými bojovými loděmi stále ještě ale zasahovali do válečného dění v domovské galaxii, což Pehrty nutilo ke zbrojení.

Yulocové postupem času dramaticky změnili svůj život. Ukončili expedice po Naupaumu a už se nekoncentrovali na rozšiřování moci a ovládané oblasti. Zabývali se nyní výhradně filozofickými otázkami a stále více redukovali svou techniku.

Když nakonec Pehrtové vypátrali útočiště Yuloců v Catronu, disponovali Yulocové obrovskou duchovní kapacitou a stáli na prahu přerodu v superinteligenci. Se svými schopnostmi zahnali Pehrty na útěk a zřekli se částečně svých vlastních materiálních těl. Pehrtové se v reakci vyvinuli také v čistě duchovní entity a zaútočili na Yulocy opět.

Protože všichni Yulocové opustili svá těla, mohli Pehrty v rozhodujícím střetnutí porazit. Aby definitivně nalezli mír, pokusili se pehrtskou inteligenci zničit, a sledovali je skrz dimenze, aby byli v bezpečí před dalšími útoky. Pehrtové poté rozdělili svou duchovní substanci do všech dimenzí a byli tak chráněni před pomstou Yuloců.

Co se s duchovním bytím Yuloců stalo, není známo. Několik Yuloců, kteří se nevzdali svých těl, se už dále nerozmnožovali a z větší části vymřeli.

V roce 3457, v době kosmické hry v šachy, žili už jen dva Yulocové tělesně. Jejich mozky, uskladněné Tschatrobance, byli Yaanztrony transplantovány do těl, ve kterých měli plnit úkoly.

Yuloc Torytrae zabil svého posledního žijícího druha Noce na základě příliš velkého názorového odcizení.

Známí Yulocové

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál