Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Galaxie > Catron
hledat
Astronomická data:
Průměr:158.000 světelných let
Vzdálenost od Naupaumu:104 mil. LY
Významné národy:
Pehrtové, Yulocové

Catron je sousední galaxii Naupaumu, od které je vzdálen 104 mil. světelných let. V této části vesmíru jsou galaxie tak daleko od sebe, že žádný další soused Catronu není v rozumném čase dosažitelný. Průměr Catronu je asi 158 000 světelných let.

Yulocové, mírumilovná rasa, před několika miliony let hledala v Catronu útočiště před agresivními Pehrty, kteří je vyhnali z Naupaumu. Protože se chtěli vyhnout konfliktu, usídlili se technicky dalece vyspělejší Yulocové zde a několik století tu žili v míru. Když Pehrtové nakonec ovládli intergalaktické lety, zaútočili na Catron, byli ale odraženi zduševnělou entitou Yuloců. Později založili Pehrtové v Catronu několik základen, ale vyvinuli se zde k dušení entitě a později se z nich dali nalézt už jen jejich zkamenělé mozky.

Perry Rhodan se během své odysei z mozkem krátkodobě zdržoval v Catronu. Přitom navštívil několik různých světů Pehrtů. V rozporu s Naupaumem je Catron jen řídce osídlený. Proto má Catron v budoucnu sloužit jako nový domov pro národy galaxie Naupaum, což pomůže snížit přelidnění Naupaumu.