Perry Rhodan 629 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 629
Název:Souboj s Ceynachem
(Duell mit dem Ceynach)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3457
Žijí v cizích tělech – první je lovec, druhý je kořist
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Mozek Velkého administrátora má dostat nové tělo.

Torytrae – Lovec mozků.

Heltamosch – Designovaný nástupce Raytši z Naupaumu.

Doyntschto Mírný – Paratransplantátor z Yaanzaru.

Payschtor – Paratransplantátor z Yaanzaru.

Malpasch – Důstojník VASGA.

Toschtlyn – Důstojník VASGA.

Protože je jeho volnost pohybu v těle hledaného zločince Hactschytena příliš omezená, chce si Perry Rhodan svůj mozek znovu přemístit. Aby plánovanou operaci uchránil před objevením, nechá Heltamosch uprostřed září 3457 Maczadosche Kanykosche, mnohokrát za krádeže mozků k smrti odsouzeného Ceynašského zločince, v Hactschytenově masce chytit a zabít1).

Mezitím inscenují na Yaanzaru agenti VASGA, raytschské tajné služby, v Doyntschtově klinice Perry Rhodanem vymyšlený klamný manévr. Se čtyřmi další duyntisškými velkými loděmi odlétá Heltamoschova vlajková loď, 1100 metrů dlouhá, vejčitá PRYHNT do soustavy Zoornom. Zatím co agenti VASGA Malpasch a Toschtlyn tajně navštíví paratransplantátora Payschtora, aby ho přemluvili k nezákonné transplantaci mozku, odebere se Heltamosch, který tajně s pomocným člunem dorazil na Yaanzar, do transplantační kliniky Doyntschta. Příliš pozdě rozpozná Yuloc Torytrae plán cizího Ceynacha a pozná, že akce Heltamosche, která ho měla odlákat od ostatních případů na klinice, byla sama jen kamufláží vlastního záměru. V transplantační klinice Payschtora může být Rhodanův mozek proto nerušeně přemístěn do těla mozkově mrtvého Duyntera Toraschtyna, který je okamžitě transmiterem přesunut na PRYHNT.

Tschatro poté nechá svého Tuuhrta pokračovat v cestě s plnými pravomocemi, které ho osvobozuje prakticky od všech zákonů, ale v Torytraem narůstá přání, svého protivníka osobně poznat2).

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!