Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 633
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 633
Název:Psionický lov
(Die psionische Jagd)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3457
Pozemšťanův mozek zabrání masakru - a lovec je přelstěn
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťanův mozek zabrání masakru.

Andro-Rhodan – Nástroj Anti ID.

Torytrae – Lovec mozků potká svou oběť.

Leggan–Leg – Informátor je využit.

Mimiltar – Král zlodějů z Nopalooru.

Poyferto – Šéfagent VASGA.

Anti-ID namítá, že opakované využití paraexotického nulačasového mostu se protiví pravidlům hry, ale ID připomíná svému soupeři, že dynamický vývoj pravidel byl jeho vlastním požadavkem. Přesto je Anti-ID přesvědčen, že použití lovce jeho vítězství zaručí1).

S pomocí nulačasového mostu Doyntschta převezme Perry Rhodan v noci z 25. na 26. října 3457 mozek Andro-Rhodana po třetí a zabrání tak, aby z povstalců na koloniálním světě Sympheron udělal exemplární příklad2).

Torytrae se vrátit na Yaanzar a zjistí s podporou podsvětí Nopalooru, že se Ceynach s Doyntschtem zdržují v transplantační klinice Tekmahlscheeho. Dokonce sám Heltamosch projeví úctu před legendárním lovcem Ceynachů. Rhodan-Toraschtynovi a jeho přátelům se ale podaří, aby Tuuhrt uvěřil, že hledaný mozek byl transplantován do těla Gayt-Coora, a tak mu s pomocí Poyferta a VASGA v Exotariu obřího města Pyrfyn připravit past. Torytrae prchne transmiterem, ale je Rhodan-Toraschtynem nalákán do starého, opuštěného podvodního města Taatre-Nosch. K úžasu Yuloca se ale jeho protivník zřekne toho, že ho zabije. Když se Torytrae dozví Rhodanův příběh, předá Pozemšťanovi informace, že Pehrtové, dříve úhlavní nepřátelé Yuloců, by mu jako zkušení astronauti mohli pomoci při hledání ztracené Mléčné dráhy. Ale ani tisíce let staré Tuuhrt nemůže Rhodanovi říct, kde a zda se dají najít pozůstalí z tohoto národa. Zatímco se začne věnovat zločincům, kteří se do Taatre-Nosch stáhli, dá Ceynachovi příležitost vrátit se ke svým druhům.