Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 623
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 623
Název:Trh s mozky
(Markt der Gehirne)
Autor:William Voltz
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3457
Je ve vzdálené galaxii – lidský mozek v těle cizince
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Mozek bez těla.

Doynschto Mírný – Paratransplantátor.

Spercamon – Doynštův asistent.

Tecto – Zdravé tělo s umírajícím mozkem.

Foylschtrack – Podvodný Yaanztron.

Mozek Perryho Rhodana skončí svou pouť na trhu s mozky na Nopalooru, hlavním město Yaanzaru, čtvrté planety slunce Zoornom v galaxii Naupaum. Zde jsou ke koupi nabízeny nesčetné mozky. Starý yaanztronský paratransplantátor Doynschto Mírný získá Ceynacha, jak se uloupené mozky v Naupaumu nazývají. Yaanztron je humanoidní živý tvor se šestiprstýma rukama a šestiprstýma nohama. Jeho hlava má velký, narudle až zlatě zářící oči, špičaté, kapkovité, netopýrovité uši a široký, černý nos. Tělo je pokryto jemnou, mechu podobnou srstí.

Doynschto se marně pokouší od Rudého anatoma získat informace o původu tajemného Ceynacha. S PMT-metodou vyšle Yaanztron Rhodanův mozek, který se vydává za Danroa a tvrdí, že pochází z galaxie Moolk, nakonec do těla Bordina Tecta. Ten se podobá přes dva metr velké, černými chlupy porostlé obří opici s kulatou hlavou a zaoblenýma ušima. Rhodan uteče z transplantační kliniky a pozná s pomocí zbytku mozku Tecta společnost, která je ovlivněna zvykem, dobu života těl prodlužovat mozkovými transplantacemi, a ve které se neustále kradou mozky. V halách katakomb Nopalooru, v kterých nemocné mozky čekají na smrt, se skryje před agenty TOKu, Tajného orgánového komanda, policejního vojska, které má objasňovat transplantační zločiny a které pátrá po cizích Ceynaších.

ID1) musí uznat, že separace lidstvo od Rhodana, aniž by se omezila jeho svoboda jednání, je geniálním šachovým tahem jeho soupeře, který odpovídá pravidlům2).