Perry Rhodan 623 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 623
Název:Trh s mozky
(Markt der Gehirne)
Autor:William Voltz
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3457
Je ve vzdálené galaxii – lidský mozek v těle cizince
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Mozek bez těla.

Doynschto Mírný – Paratransplantátor.

Spercamon – Doynštův asistent.

Tecto – Zdravé tělo s umírajícím mozkem.

Foylschtrack – Podvodný Yaanztron.

Mozek Perryho Rhodana skončí svou pouť na trhu s mozky na Nopalooru, hlavním město Yaanzaru, čtvrté planety slunce Zoornom v galaxii Naupaum. Zde jsou ke koupi nabízeny nesčetné mozky. Starý yaanztronský paratransplantátor Doynschto Mírný získá Ceynacha, jak se uloupené mozky v Naupaumu nazývají. Yaanztron je humanoidní živý tvor se šestiprstýma rukama a šestiprstýma nohama. Jeho hlava má velký, narudle až zlatě zářící oči, špičaté, kapkovité, netopýrovité uši a široký, černý nos. Tělo je pokryto jemnou, mechu podobnou srstí.

Doynschto se marně pokouší od Rudého anatoma získat informace o původu tajemného Ceynacha. S PMT-metodou vyšle Yaanztron Rhodanův mozek, který se vydává za Danroa a tvrdí, že pochází z galaxie Moolk, nakonec do těla Bordina Tecta. Ten se podobá přes dva metr velké, černými chlupy porostlé obří opici s kulatou hlavou a zaoblenýma ušima. Rhodan uteče z transplantační kliniky a pozná s pomocí zbytku mozku Tecta společnost, která je ovlivněna zvykem, dobu života těl prodlužovat mozkovými transplantacemi, a ve které se neustále kradou mozky. V halách katakomb Nopalooru, v kterých nemocné mozky čekají na smrt, se skryje před agenty TOKu, Tajného orgánového komanda, policejního vojska, které má objasňovat transplantační zločiny a které pátrá po cizích Ceynaších.

ID1) musí uznat, že separace lidstvo od Rhodana, aniž by se omezila jeho svoboda jednání, je geniálním šachovým tahem jeho soupeře, který odpovídá pravidlům2).

Aktuální data:
4.8.2021
1566 před NGL
2. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459430.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!