Perry Rhodan 637 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 637
Název:Cizinec z Catronu
(Der Fremde von Catron)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3457
Návštěva z vesmírných dálav – Pozemšťanovo velké vystoupení začíná
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan se vydává za cizince z Catronu.

Gayt–Coor – Přítel a spolubojovník Perryho Rhodana.

Zeno – Přítel a spolubojovník Perryho Rhodana.

Heltamosch – Zákonný nástupce mrtvého Raytši Naupaumu.

Maytschetan – Vůdce extrémistů z Naupaumu.

Torytrae – Lovec Ceynachů se stává soudcem a katem.

Akolte–Tun – Vůdce VASGA z Raytu.

Aby politický cíl své extremistické strany, která chce s ozbrojenou mocí dobýt nový životní prostor pro Raytany v Naupaumu, přece jenom prosadil, označí Maytschetan Heltamosche kvůli zločinnému únosu mozku Offpanokata za nehodného nastoupit následnictví Raytschy. Zatímco situace na Raytu směřuje k občanské válce, vyvine Rhodan-Toraschtyn plán jak Heltamoschovi pomoci k moci.

V galaktickém vysílání se Perry Rhodan uprostřed prosince 3457 představí jako Velkých administrátor galaxie Catron, která je sice vzdálena 104 miliony světelných let, ale v této na galaxie chudé oblasti kosmu představuje Naupaumu nejbližší galaxii. Rhodan oznámí objevení intergalaktického expedičního sboru a vysvětlí Raytanům, že Catron je jenom řídce osídlený a nabízí dostatečný prostor pro osadníka z Naupaumu. Navíc Torytrae1), který Rhodana následoval, zdůrazňuje se svou autoritou Tuuhrta, že Heltamosch a ne Maytschetanův kandidát Pyneykschol je legitimním nástupcem Raytschy. Bezprostředně poté předstírají jednotky raytaniské domovské flotily padesát světelných let od Raytu s pomocí časovaných bomb vypnutí dálkových pohonů a zaruší zaměřovače jiných kosmických lodí, zatímco je obrazem vynořivších se tisíců lodí vytvoří intergalaktický expediční sbor. Nová šance ke zmírnění tlaku obyvatelstva, způsobí zhroucení Maytschetanova politického vlivu a posílí pozici obhájce reforem Heltamosche. Vůdce extrémistů se stáhne do své vily a je tam Torytraem, který se považuje za nezávislého soudce Naupaumu, usmrcen. Po tom je zinscenován oficiální návrat Rhodana ke catronskému loďstvu.

15. prosince oznámí Yuloc Torytrae Pozemšťanovi, že galaxie Catron, kterou sám už před staletími navštívil, je opravdu obydlená jen několika národy2).

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál