Perry Rhodan 640 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 640
Název:Šílený mozek
(Das verrückte Gehirn)
Autor:William Voltz
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3458
Let do Catronu – a kontakt s Vražednou soustavou
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan vyjednává s robotem.

Heltamosch – Raytša z Naupaumu odstartuje do Catronu.

Torytrae – Lovec Ceynachů odevzdá informace.

Zeno – Průvodce a spolubojovník Perryho Rhodana.

Gayt–Coor – Průvodce a spolubojovník Perry Rhodana.

Adak – Snový strýc Gayt–Coora.

Zatímco Heltamosch připravuje expedice do Catronu, předá Torytrae1) Perrymu Rhodanovi Nocovi2) podklady. Podle všeho nebyl Tuuhrt tak mocichtivou bytostí, jak se na první pohled zdálo. Noc zjistil, že Pehrtové původně pocházeli z galaxie Catron3). Před tisíciletími panovaly mezi Yulocy a Pehrty roztrpčené boje o moc, aniž by žádná z obou stran získala převahu4). Pehrtové zřejmě našli před 250‘000 lety možnost, jak národům Naupaumu rozhodujícím způsobem uškodit.

Rhodan-Toraschtyn, Zeno, Gayt-Coor a jeho podivný »strýc« Adak, kterého Petraczer materializoval pomocí snu, přejdou na palubu Heltamoschovi vlajkové lodi, na 1800 metrů dlouhý, vejčitý ROTAP. 116 lodí expediční flotily je vybaveno Cenproktonovým pohonem, který pracuje podobně jako pozemský dimesextový pohon a využívá paraabnormní deftschynskou konstantu, jejíž název je odvozen od slavného raytaniského hyperfyzika Deftschyna. 15. ledna 3458 dorazí Heltamoschova expediční flotila do Catronu.

ROTAP pronikne do systému Vrantonk, který je v Nocových zdrojích označen za vraždný systém. Je obklopen energetickým štítem, který přilétající tělesa vyzařuje do hyperprostoru. Kromě toho nutí sugestivní záření přibližující se astronauty, aby poškodili své lodě. Neznámý vládce čtvrté planety Vrantonku, pouštního světa, povolí ale Zenovi, Gayt-Coorovi, Strýci Adakovi a Rhodan-Toraschtynovi, kteří se vydávají za dobyvatele z Naupaumu, aby s pomocným člunem KARBOS přistáli k jednání na Penoroku. Přitom se dozvědí, že se v systému Vrantonk nachází 140‘000 kosmických lodí. Na Penoroku objeví zkamenělý mozek Pehrta5), který kontroluje robotická obranná zařízení systému. Ten se probudí k životu, nechápe ale historické souvislosti. Rhodanovi, domnělému dobyvateli Naupaumu, předá souřadnice sousedního systému, ve kterém se dají nalézt nástroje pro takzvaný bioinfekční program Pehrtů. Když mozek pozná, kolik času uplynulo od epochy Pehrtů, nechá Rhodana a jeho druhy pronásledovat roboty a zničí KARBOS. Gayt-Coor nastraží mozku ale past, zatímco k němu pošle Adaka jako zdánlivého zběha. Pehrtský mozek se dá tajně přemístit do Adaka a zavede, aby se dostal k PARTOKu, Adakovi společníky k malé kosmické lodi. Když pehrtská loď proletí celosystémový hypertransiční štít, zastřelí Adaka6) Gayt-Coor, který klam poznal. Rhodan, Zeno a Gayt-Coor dorazí bezpečně na PARTOK.

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!