Perry Rhodan 641 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 641
Název:Hra duchů
(Das Geisterspiel)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3458
Na stopě bionákazy – dědictví násilí
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan na stopě bionákazy.

Heltamosch – Raytša z Naupaumu.

Zeno – Průvodce Perryho Rhodana.

Gayt–Coor – Průvodce Perryho Rhodana.

Chakunt – Bytost, který je mrtvá a přesto žije.

Sartair – Bytost, který je mrtvá a přesto žije.

Plurh – Bytost, který je mrtvá a přesto žije.

Následujíc informace pehrtského mozku, vyrazí Heltamoschova flotila k dvojhvězdnému systému Nortema-Tain. Protože velká pozitronika centrální planety očekává Penorokem ohlášenou flotilu, otevře celosystémový hypertransiční štít a nechá ROTAP, nosnou loď TSCHYPU a počítačový křižník FLATON vletět do soustavy. Na Flower, desáté planetě, objeví kosmonauti třicet kilometrů širokou rostlinu a potom se vrátí na Thoalky, devátou planetu. Mezi stavbami Thoalku, které jsou už od války mezi Pehrty a Yulocy opuštěné, jsou konfrontováni se záhadnými strašidelnými zjeveními.

Nakonec přistane Rhodan-Toraschtyn a Gayt-Coor na Sin Urbar (Něco plodného), páté planetě systému, vykořisťovaném důlním světě, kterému Pehrtové dali kódové jméno Plimt (Podružný). Při hledání robotského mozku této hlavní planety systému Nortema-Tain jsou oba přátelé náhle přemístěni na Thoalku a potkají Chakunta, bytost z galaxie Tarant, jehož trojúhelníková hlava má vedle centrálního velkého červeného oka jedenadvacet chapadel, na kterých rovněž sedí oči. Chakunt postaví Rhodan-Toraschtyna a Gayt-Coor před Iksantera Sartaira, ale od cizorodého humanoida Pturha se oba dozvědí, že zdánliví obyvatelé Thoalku jsou ve skutečnosti fiktivní. Pturh vypravuje, že byl kdysi Radou Tisíce, koordinátorem Tarantu, vyslán jako speciální agent, aby pátral po zločinném vědci Chakuntovi. Chakuntovi se podařilo s pomocí svého nového vynálezu robotský mozek ze Sin Urbar tak zmanipulovat, že vědomí jeho a jeho pronásledovatelů přijal do sebe a přesunul do ireálního, fiktivními bytostmi zalidněného světa. Při jejich vytváření se pozitronika orientovala na skutečné situace na Thoalku a při tom vytvářela ony pozorované strašidelné jevy. Perry Rhodan si díky Pturhovu vypravování vzpomene na město Maa Duun na planetě Greenish-71). Zatímco hledají možnost útěku z fiktivního světa, zaslechnou Rhodan a Petraczer, jak robotský mozek Sin Urbaru vybízí flotilu, aby přistála a naložila Uyfinom. Při tom je jasné, že Pehrtové Yulocy a jejich potomky, k nímž patří také Yaanztroni, Duynterové a Raytschanové, pomocí na Plimtu nalezeného, zářivého minerálu Uyfinom pomocí bionákazy geneticky změnili a tak u nich vyvolali nezadržitelnou touhu k rozmnožování, což vedlo k naprostému přelidnění Naupaumu.

Zatímco ho přinutí Chakuntova ducha zničit, vytvoří Rhodan-Toraschtyn v pozitronickém celku konfliktu, ve kterém sám sebe zničí. Pozemšťan a Petraczer najdou stázovou komoru, ve které je uloženo Pturhovo zakonzervované tělo. Podaří se Tarantana oživit a odhmotnit fiktivní bytost Sartair. Pturh chce pátrat se Sartair po svém národu a osvobodit je z případného zotročení soukmenovci Chakunta.

Kvůli zjevením robotského mozku se nacházejí Raytanové Heltamoschovi flotily mezitím ve stavu hlubokého zděšení.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál