Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 234
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 234
Název:Bdělé komando Andro-Beta
(Wachkommando Andro-Beta)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2402
Iluzorní krystaly z nich udělají blázny - a Dvounosí je přepadnou...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Icho Tolot - Haluťan považuje své terranské hostitele za zábavné

Atlan - Lordadmirál propadne pesimismu

Melbar Kasom - Ertrusan sní o velké porci a sežere ubrus

Finch Eyseman, Orsy Orson a Conrad Nosinsky - tři poručící, kteří všechno snědí

Doktor Wai-Ming - první oběť iluzorních krystalů

Aihik - velitel »rudonosců«

Tronar a Rakal Woolverové - parasprinteři jsou neschopní akce

CREST II doprovází ANDROTEST III, který má Reginaldu Bullovi v Systému ztracených předat situační zprávu, až k okraji Andro-Bety. Při letu zpět je objeven systém Greenish, jehož osmá planeta přichází v úvahu jako předsunutá základna. Poručík Finch Eyseman a biolog doktor Wai-Ming, kteří amoniako-metanový svět Greenish-7 zkoumají, podlehnou hypnotickým impulzům nazelenale se třpytících iluzorních krystalů, které jim prezentují zcela jiné okolní prostředí. Perry Rhodan a major Jurij Seděnko, druhý důstojník CRESTU II, následují Eysemana a Wai-Minga a oba zachrání. Biolog přežije jenom proto, že ho krystaly uvrhly do hluboké strnulosti, když se jeho kosmický oděv při pádu poškodil. Jeden iluzorní krystal si Eyseman vezme do CRESTU II1).

Při dalším letu narazí CREST II na mrtvého Mobyho. Když se loď k obří bytosti přiblíží, je zasažena paprskem, který jí odeberu všechnu energii. Pak je tažným paprskem dopravena do vnitřku Mobyho. Tam je CREST II obsazen Dvounosými. Jsou jako člověk vysocí a mají humanoidní postavu. Ruce jsou jen padesát centimetrů dlouhé a tenké, zatímco vlastními hmatovými orgány jsou dvě postaraní choboty, které mají čtyři prsty a vychází z vypoulení na dolní straně 40 centimetrové hlavy. Ta je kuželovitá a velké, navenek vyklenuté fazetové oko a deset centimetrů široká, bezretá ústa. Dvounosí byli před tisíciletími Mistry ostrovů přesídleni jako strážní národ do Andro-Bety a rjsou rozděleni do tří kast, které se odlišují podle barvy chobotu a které se nazývají Bílonosci, Modronosci a Rudonosci.

Terranci se vydávají za astronauty z mlhoviny Andromeda. Pokus Perryho Rhodana a Icho Tolota utéct s oldtimery2) z CRESTU II selže a celá posádka terranské vlajkové lodi je vzata do zajetí.