Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické lodě > ANDROTEST III
hledat

obecně viz ANTEG

Historie

ANDROTEST III měl v roce 2401 příkaz zaujmout vyčkávací pozici poblíž Hororu.

Loď měla čekat na Halgora Sörlunda, Hegete Heghu, Cole Harpera, Son-Hao a Imara Arcuse. Těchto pět centrálním morem onemocnělých Terranců bylo na nebezpečné průzkumné misi u Maahků. Po splnění úkolu měli být vyzvednuti u Hororu.

Akce ale selhala, protože pětice byla zajata Maahky a nahrazena duplikanty. Dvojníky loď převzala a odvezla zpět do soustavy Twin. Tam byla posádka nejdříve na Quintě držena v karanténě.

2. června 2402 se ANDROTEST III po letu od slunečního transmiteru v soustavě ztracených do Andro-Bety setkal s tajným satelitem Trójou. Měl odvézt zpět zprávy o úspěšném počátku špionážní mise, poznatky o Mobyích a nové rozkazy pro Reginalda Bulla. Dále měly čtyři týdny po příletu ANDROTESTU II odstartovat transportéry třídy ANBE a dovést zásoby pro Tróju. Dále se plánovalo, že stupňovitá loď bude pendlovat mezi Soustavou ztracený a Mléčnou dráhou.

Kvůli konfrontaci s Mobym, který Tróju spolk a způsobil škody, se BAGALO dostal o dva týdny později do Soustavy ztracených. Nanejvýš zneklidněný Bull pak nechal ANDROTEST III opět letět ke Tróje. Tam se posádka znovu setkala s Rhodanem. Rhodan poslal loď pět k Bullymu s rozkazem, aby už dále neposílal žádné zásoby.

Další osud ANDROTESTU III není známý.

Posádka