Plukovník

Plukovník, příležitostně označovaný jako colonel, je nejvyšší vojenská hodnost štábního důstojníka v Solární flotile, stejně jako v USO.

Plukovník je podřízen skupině generálů nebo admirálů a nadřazen podplukovníkovi. Hodnostní skupina s hodnostmi major, podplukovník a plukovník se nazývá štábní důstojníci.

Třetí moc

Terranské armády používali jak v západním, tak i ve východním bloku hodnost plukovníka. V šedesátých letech 20. století vybudoval plukovník Lesly Pounder, syn colonela Franka Poundera, U.S. Space Force. V roce 1971 hrál důležitou roli plukovník Maurice jako náčelník generálního štábu generála Poundera, společně s colonelem Donaldem Cretcherem a colonelem Kaatsem. Ve venušské expedici východního bloku bylo pět plukovníků, jmenovitě plukovník Popolčak a plukovník Raskujan.

Uvnitř Třetí moci měl tuto hodnost zpočátku jen jeden muž: plukovník Michael Freyt, jako zástupce Rhodana mezi roky 1973 a 1983. V roce 1982 byl jmenován colonel Friedrichs, který velel stíhací eskadře. V roce 1984 se dalšími plukovníky stali Albrecht Klein a Conrad Deringhouse.

Solární impérium

V Solárním impériu byl nadřazenou hodností brigádní generál. Plukovník fungoval zpravidla jako velitel na větších lodích od bitevních křižníků přes bitevní lodě až super a ultrabitevním lodím. Stejně jako podplukovník mohl vést svazy menších lodí. Šéf zařízení Solární flotily nebo oblastí bezpečnostní služby býval zpravidla také plukovník.

Poznámka: v letech do 2045 existovalo nařízení, že plukovník Sikermann mohl velet své kosmické lodi jen tehdy, když Perry Rhodan nebyl na palubě. Teprve později – od 2102 – bylo vzájemně odděleno velení expedice a velení kosmické lodi.

V roce 2040 sloužil jako odznak této hodnosti zlatá nášivka na hrudi uniformy. V roce 2114 jí tvořily tři stříbrné pruhy na nárameníku.

Aktuální data:
18.5.2022
1565 před NGL
24. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459717.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál