Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Klein, Albrecht
hledat

Klein, Albrecht

(přesměrováno z: Albrecht Klein)
Informace o postavě:
Místo narození:Země
Národ:Pozemšťané
Popis:blond vlasy
Tituly:Kapitán, Plukovník, Poručík
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 2: Třetí moc
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 48: Rudé oko Betelgeuze
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Albrecht Klein byl v hodnosti kapitána agentem International–Intelligence–Agency (IIA) pod Allanem D. Mercantem, potom se však přidal k Třetí moci.

Popis

Byl to štíhlý muž se světlými vlasy, světlé byly i jeho oči. Albrecht Klein důkladně přemýšlel o úkolech, které mu byly zadány, nebyl to slepý vykonavatel rozkazů.

Historie

Jako poručík IIA byl Američan s německými předky nasazen proti Třetí moci. Spolupracoval přitom s agenty Li Čaj Tungem z Asijské federace a Petrem Kosnovem z Východního bloku. Už od začátku sympatizoval s Perry Rhodanem, zpočátku ovšem jen skrytě.

Na rozkaz Allana D. Mercanta zanesl Klein dne 26. 08. 1971 do energetického zvonu Třetí moci bakteriologickou bojovou látku, čímž má být Rhodan donucen k vydání své základny. Ve skutečnosti hledal Klein možnost kontaktu s Rhodanem, aby ho mohl informovat o plánovaném útoku na AETRON.

Proto byli Klein společně a jeho dva průvodci prvními přívrženci Perryho Rhodana (vedle Reginalda Bulla a dr. Erica Manoliho). Rozhodujícím způsobem se podílel na konsolidaci nově založené Třetí moci.

Během expedice do soustavy Vega nebyla jeho stíhačka jako jediná sestřelena, a jako poslední zbývající kosmický stíhač se vesmírný pilot podílel na dobytí STARDUSTu II.

V hodnosti kapitána a důstojníka STARDUSTU II se zúčastnil pátrání po planetě Poutník.

Při útoku hypnosugestora Overheada hrál Albrecht Klein důležitou roli jako radiokomunikační důstojník na Zemi.

Během výpadu na Arkon je nyní již plukovník Albrecht Klein zástupcem Perryho Rhodana na Zemi a šest měsíců zodpovídá za bezpečnost Sluneční soustavy.

Po sestavení pozemské světové vlády dne 25. listopad 1982 je plukovník Albrecht Klein jako představitel Třetí moci vyslán do velké rady a působí tam v roli zástupce Perryho Rhodana a víceadministrátor.