Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2
Název:Třetí moc
(Die dritte Macht)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1961
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1971
První měsíční expedice se vrací zpět - s vědomostmi, které svět zachrání před atomovou válkou....
Hlavní postavy románu:

Major Perry Rhodan - Velitel STARDUSTU

Kapitán Reginald Bull - Elekroinženýr STARDUSTU

Kapitán Clark G. Flipper - Astronom STARDUSTU

Dr. Eric Manoli - Lodní lékař STARDUSTU

Generál Lesly Pounder - Šéf amerického Komanda pro výzkum vesmíru

Allan D. Mercant - Šéf mezinárodní obrany

Crest - Vědecký velitel expedice cizí rasy

Profesor Lehmann - Šéf Academy of Space Flight a duchovní otec STARDUSTU

Major Perkins - Západní agent, který bez nejmenšího tušení letí do záhuby

Maršál Roon - Vrchní velitel Asijské federace

Dr. Frank M. Haggard - Objevitel antileukemického séra

Klein, Li Čaj Tung a Petr Kosnov - Odešli, aby Perryho zabili

Jako vrchní velitel pozemních ozbrojených sil Asijské federace, na jejíž půdě STARDUST přistála, vyzývá maršál Roon spolu s majorem Butaanem ze špionážní služby Rhodana ke kapitulaci, ale pomocí arkonidského neutralizátoru gravitace byli oba důstojníci vyhnáni.

Pod energetickým štítem je STARDUST chráněna před každým útokem asijských tanků a letadel. V radiovém rozhovoru s generálem Lesliem Pounderem se Rhodan oficiálně vzdá svého občanství a v poušti Gobi zakládá nestrannou Třetí moc. Tajně vidí v tomto maličkém, jen třináct kilometrů rozlehlém státním útvaru zárodečnou buňku hvězdné říše. Protože Asijská federace a Východní blok STARDUST ovšem považují za americkou vojenskou základnu a Peking od Washingtonu vyžaduje její vydání, nebo budou použity atomové zbraně. Rhodan proto hrozí každému státu, který spustí atomovou válku, okamžité zničení. Jako demonstraci moci roztaví Thora z Měsíce energetickým paprskem padesáti kilometrový kráter v neobydleném území severní Sahary. Odpovědní z Asijské federace nechají ultimátum uplynout.

Reginald Bull letí s asijským ukořistěným vrtulníkem do Austrálie, kde má navázat kontak se odborníkem na leukémii, Dr. Frankem M. Haggardem. Navíc má opatřit prostřednictvím prodeje arkonidské techniky peníze, které Třetí moc potřebuje k získání náhradních dílů pro arkonskou loď. Dříve než ale Haggard v Port Darvinu vyhledá, vysadí Bull Clarka G. Flippera, kterému Crest dal hypnoblok. Flipper bude zajat australskými úřady a zemře při výslechu. Haggard je ochotný doprovodit Bulla a zprostredkuje mimo toho astronautovi kupce pro arkonidský generátor. Lodí jede Bull a Haggard do Hongkongu. Aby Haggard mohl na cestě ke STARDUSTU vytvořit svou laboratoř, musí Bull opět opět použít svůj arkonidský psychozářič, se kterým může ostatním vnucovat svou vůli.

Zatím cestuje poručík Klein na rozkaz Allana D. Mercanta do Pekingu a potká se tam s čínským bezpečnostním důstojníkem Li Čaj Tungem, ten jedná z pověření šéfa rozvědky Asijské federace Mao Cena. Společně s poručíkem Petrem Kosnovem a Ivanem Martinovičem Kosselovem, šéfem obrany Výchdního bloku, byl Klein a Li Čaj Tung poslán hledat stanoviště STARDUSTU. Rhodan Kleina ujistí, že chce zajistit pouze mír.

Události při Bullově návratu nakonec eskalují mezinárodní krizi kolek STARDUSTU a Asijská federace, západní aliance a Východní blok nasadí své atomové rakety. Třetí moc však všechny jaderné hlavice neutralizuje. Převaha, kterou tím Rhodan demonstruje, vede k jednání mezi mocenskými bloky1).