Li Čaj Tung

Informace o postavě:
Místo narození:Čína, Země
Národ:Pozemšťané
Tituly:Poručík
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 2: Třetí moc
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 10: Bitva u Vegy
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Li Čaj Tung byl špičkový agent rozvědky Asijské federace v hodnosti poručíka.

Popis

Poručík Li je zdatný agent asijské rozvědky a je ovlivňován snem o vládě klidu a míru na Zemi. Když získá Perry Rhodan prostředky k prosazení tohoto Liova snu, musí agent hodit přes palubu své ideologické přesvědčení.

Historie

V roce 1971 se má Li pokusit proniknout do energetické kupole, vztyčené kolem měsíční rakety Perryho Rhodana, která přistála v poušti Gobi. Arkonidská technologie se má bez újmy dostat do rukou federace. Li musí také hlídat svého západního kolegu Albrechta Kleina, který příkaz má zničit STARDUST. Po rozhovoru s Kleinem se oba agenti nakonec dohodnou, že nejprve společně zneškodní Rhodana a teprve potom budou sledovat své vlastní cíle.

Při další cestě do Gobi potkají Li a Klein krycí firmu ruské tajné služby, který chce u jezera Gošun těžit sůl. K oběma mužům se připojí ruský agent Petr Kosnov. Když se Klein vrátí z rozhovoru s Rhodanem, může Li hlásit své centrále, že se STARDUST nedá získat ani zničit běžnými prostředky.

Když se tři hlavní mocenské bloky Země spojí, aby společně postupovaly proti STARDUSTu, zmaří agenti Li, Klein a Kosnov biologický atentát proti Rhodanovi. Tím patří Li mezi první spolubojovníky Třetí moci. Při některých akcích spolupracuje s mutanty, v Londýně podporuje Homera G. Adamse při odvážné spekulaci na burze.

Později je Li Čaj Tung převzat Individuálním metamorfem. Spolu s rovněž převzatým profesorem F. Lehmannem se při jadernému pokusu pokusí vyvolat katastrofální roztavení jádra. Tento plán je zmařen mutanty Ernstem Ellertem a Tako Kakutou.

V roce 1973 pracuje Li, stále ještě v hodnosti poručíka, jako styčný důstojník Třetí moci k Asijské federaci.

Aktuální data:
1.8.2021
1566 před NGL
36. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459427.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!