Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Individuální Metamorfové
hledat

Individuální Metamorfové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:neznámá
Známé obydlené planety:
žádné známé
Individuální Metamorfové
Individuální Metamorfové
© VPM kg.

Individuální metamorfové (Imové) jsou insektoidní živí tvorové. Sami sebe nazývají VeCoRat XaKuzeFToNaCiz - Arkonidané jim říkají zkráceně VeCoRat.

Vzhled

Těla Individuálních metamorfů jsou podobná vosám, jsou asi dva metry velká, uprostřed stenotická a pokrytá jemnými chloupky. Mají tvrdý prsní pancíř, dvě šestikloubové nohy a čtyři ruce, které jsou vybaveny ostrými drápy a přísavkami. Jejich tělesná hmotnost je asi dvakrát tak vysoká než u normálního Terrance. Insektoidní hlava disponuje párem třpytících se tykadel a dvěma velkýma, černýma očima.

Charakteristika

Podstatu Individuálních metamorfů je těžké pochopit. Mají zcela cizorodou logiku, která je zaměřena na dobývání a ničení jiných. Jsou vyloženě arogantní, protože se na základě schopnosti výměny ducha cítí být nadřazeni všem ostatním rasám.

Svět, který chtějí dobýt, se pokusí pomocí výměny klíčových osob uvrhnout do chaosu. Při výměně prozívá duch oběti peklo, zatímco IM se velice rychle přizpůsobí změněnému vnímání. To je znakem vysoké inteligence. Individuální metamorfové mají při objevu nebezpečí určité časové okno, během kterého mohou opět opustit tělo oběti.

Každý IM má slabinu v tom, že když je konfrontován s nechtěným úmrtím svého ducha, přemůže ho kompletní zbabělost. Na druhou stranu neváhají IMové spáchat se sebevraždu, když k tomu dostanou příkaz od svého představeného. Kvůli této směsi mezi zbabělostí a arogancí je těžké IMy klasifikovat.

Schopnosti

Mají schopnost duševně proniknout do jiných živých tvorů a převzít je. Duch oběti se vymění s duchem IMa a dostane se do těla IMa, které je ovšem ochromeno. Až do nové výměny duchů může IM přijímat také vzpomínky převzaté osoby.

Když Tako Kakuta následoval jednoho IMa z Nevada Fields do Tibetu, zažil přitom poprvé vědomě proces teleportace. Kromě toho proces trvá odhadem asi pět sekund. (poznámka: protože teleportéři v roce 1972 mohli dělat jen malé skoky hyperprostorem a duch IMů byl hybnou silou pro takovéto pokusy (tedy ne teleportér), lze se domnívat, že teleportace neproběhla přes pětirozměrný hyperprostor, ale přes pěti až šestidimenzionální dakkarprostor).

Kosmické lodě

Indiviuální metamofové používali oválné lodě. Kromě jejich zvlášť vysokého zrychlení není o jejich technologii nic známo.

Historie

K prvnímu setkání s Individuálními metamorfy došlo v období zakládání Třetí moci. Kapitán Zimmermann, úzký spolupracovník Allana D. Mercanta, byl v roce 1972 převzat IMem. Ten se dostal až k Mercantovi a plánoval ho zastřelit. Pokus o vraždu ale selhal a následně byla objevena základna IMů v Grónsku.

V budoucnu byli IMové na Zemi opět aktivní. Mutantům se podařilo objevit jednu základnu v Tibetu. Po dalším odražení velkolepého pokusu o invazi poznali IMové, že Země nebude snadnou kořistí. Z tohoto důvodu se stáhli a odvolali invazi.