Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Paraschopnosti > Teleportace
hledat

Za teleportéra je označována osoba se schopností přenášet se z místa na místo pomocí síly svých myšlenek. Teleporter se dematerializuje a nadsvětelnou rychlostí cestuje skrze hyperprostor ke svému cíli. Způsob je přitom podobný transici. Teleportér přitom musí znát cílové místo nebo přinejmenším hrubý směr a vzdálenost. Teprve po mnoholetém tréninku je teleportér schopen skákat na neznámá místa.

Pokud cílové místo leží uvnitř pevné hmoty, je směr teleportace změněn a teleportér se materializuje v náhodné blízkosti objektu.

Zkušení teleportéři jsou schopni vzít s sebou osoby nebo předměty až do určité celkové hmotnosti. Přitom je nutné vytvořit tělesný kontakt.

Pětidimenzionální energetická pole jako paratron nebo plástové štíty jsou pro teleportéry neproniknutelné. Při pokusu překonat je, je teleportér vržen s velkými bolestmi zpět na výchozí místo. S prostřednictvím vhodných technologií – jako například para-pasti – je možné teleportérovi zabránit v teleportaci.

Obdodným paradarem je úrovňová teleportace. Přitom se ale jedná transport mezi paralelními universy.

Pasivní teleportéři

Zvláštním případ mezi teleportéry představoval Olf Stagge jako pasivní teleportér. Mohl skákat jen tehdy, pokud současně skákal jiný teleportér. Tělesný kontakt s druhým teleportérem nebyl potřeba.

Pomalá teleportace

Progresní strážci Terminační kolony TRAITOR mají schopnost pomalé teleportace. Jejich tělo se přitom pomalu rozplývá a stejně tak pomalu se objevuje na cílovém místě.

Známí teleportéři

Národy disponující teleportačními schopnostmi