Jumpy

z Databáze Multiversa
Informace o postavě:
Datum narození:2403
Úmrtí:okolo roku 3000 (přechod do ID)
Národ:Iltové
Tituly:člen Sboru mutantů
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 310: Dar poutníků časem
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 326: Gucky a Golem
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Narodil se v roce 2403 rodičům Guckymu a Iltu. Jako všichni Iltové je telekinet, a po čase taktéž dobrý teleportér, ovšem jenom velmi slabý telepat. Až do roku 2435 neměl jméno, neboť jeho Gucky byl toho mínění, že jméno musí být naprosto jedinečné a charakteristické.

Jumpyho narození bylo poněkud komplikované. Všichni Iltové mají při narození kromě telekineze krátkodobě k dispozici také telepatii a teleportaci. V jakémsi vaku naslepo skočí ve směru Trampu a telepaticky volají své rodiče.

Protože byl však Tramp již roku 2045 zničen, a novorození Iltové byli na tyto souřadnice takřka geneticky naprogramovaní, musela být novorozeňata nalezena na bývalé oběžné dráze Trampu. Muselo se tak udát v co nejkratší době, neboť vzduch ve vaku stačil jen na několik málo hodin.

Při letu na Tramp novým moskyto jetem vzal Gucky s sebou Gecka a Oocha. Nalezli Jumpyho a vzali ho na Zemi. Bublina vaku praskla při kontaktu s Iltu a uvolnila novorozeně. Vysokou inteligenci malého Ilta a znalost lidí prokázalo, když při pohledu na Bullyho vyhledal úkryt pod přikrývkou.

Poprvé se malý bezejmenný Ilt představil při návštěvě Mory Rhodanová – Abroové a její dcery na Plophosu roku 2435. Při nasazení se svým otcem a Rasem Čubajem dne 10. 11. 2435 na OLD MANu zachránil oba dva své společníky, když zničil generátory parapasti. Následně obdržel od Rase Čubaje své definitivní jméno: Jumpy – Skokan. Dne 11. 11. 2435 byl Jumpy pod služebním jménem Jumpy Guck přijat do pozemského Sboru mutantů.

O jeho dalším osudu po roce 2435 je známo jen velice málo. Lze se domnívat, že Jumpyho život skončil někdy kolem roku 3000 na Marsu.

Jeho vědomí přešlo do superinteligence ID.