Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Tramp
hledat
Astronomická data:
Sluneční soustava:neznámá
Galaxie:Mléčná dráha
Vzdálenost od [[Země]]:2438 LY
Vzdálenost od [[vega|Vegy]]:2401 LY
Střední vzdálenost od hvězdy:117 mil. km
Doba oběhu:417 dní
Doba rotace:20.8 hodiny
Průměr:7650 km
Průměrná teplota:-8°C
Gravitace:0.52 g
Obyvatelé planety:
Myšobové

Tramp je jediná planeta malého, umírajícího rudého slunce, vzdálená 2438 světelných let od Země a 2401.0734 světelných let od Vegy.

Planeta měla jen slabou kyslíkovou atmosféru, byla velice studená, velice suchá a bylo na ní jen málo vegetace. Nebyly zde žádná moře, tři čtvrtiny planetárního povrchu pokrývaly rozsáhlé, písečné pouště, v jejichž horninách se vázala část atmosféry. Nejvyšší výstupky Marsu podobné planety měřili jen několik set metrů.

Historie

Když Terranci v roce 1975, během řešení Galaktické hádanky, přistáli se STARDUST II na Trampu, narazili, kromě jiného, na Ilty. Jeden z nich, Plofre, se dostal tajně na palubu, a krátce na to vešel ve známost jako Gucky.

Když Gucky v roce 2045 navštívil svůj domov, musel zažít zánik planety. Insektoidní Orghové prováděli na Trampu pokusy, které vedly k tomu, že se planeta začala hroutit do slunce. Guckymu se podařilo zachránit 28 mladých Iltů.

Na dřívější oběžné dráze Trampu se v roce 2403 materializoval myšob Jumpy, protože jeho matka byla rovněž narozena na Trampu, a v jeho genetické paměti tak byly zakódované souřadnice této planety.