Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Trakarat
hledat
Astronomická data:
Soustava:Aptud
Pořadí od hvězdy:6
Vzdálensot k těžišti soustavy:2.343 mld. km
Průměrná tepolota:25°C
Průměr:13220 km
Gravitace:1.07 g
Měsíce:žádné
Zvláštnosti:dva prstence z mikročástic
Obyvatelé planety:
Antiové

Planeta Trakarat je domovem Báalolů, šestá planeta systému Aptut. Obíhá kolem těžiště zdejších hvězd ve vzdálenosti asi 2.343 miliard kilometrů, má průměr přibližně 13000 km, gravitaci kolem jednoho gravu. Společně s kyslíkovo-dusíkovou atmosférou a průměrnou teplotou 25°C poskytuje optimální podmínky pro život.

Z oběžné dráhy je svět podobný Zemi. Planeta má jeden velký oceán, který se rozprostírá po celé polokouli – moře Traka. Vyhraněné kontinenty a zelené lesy zprostředkovávají rajské podmínky. Pět kontinentů na druhé polokouli se jmenuje Lykoom, A-Báalor, Dhóojha, Foosaal a Báal-Lhor. Kolem planety krouží proti směru hodinových ručiček dva stabilní prstence z mikrometeoritů. Vnitřní prstenec je azurový, zatímco vnější je ultramarínový. Většina částeček prstenců je složena z ledu a prachu, nacházejí se mezi nimi také ale nestabilní hyperkrystaly jakož i částice psionické materie.

V roce 1345 NGL žije na Trakaratu asi 900 milionů Báalolů. Hlavní město planety Báalthoom (Antipolis) je současně také centrem malé hvězdné říše a sídlem Vysokého Báalola, nejvyššího kněžího kultu Báalol. Nachází se na kontinentu Báal-Lhor, východně od pohoří Oul-Kerennu (Vrcholky osvícení), jehož vrcholky jsou vysoké až 8500 metrů.

Město samo je vybudováno ve velkolepém stylu. Široké ulice jsou lemované přepychovými pyramidovými stavbami s rozsáhlými parky. Nápadná, byť pro svou zvláštní formu, ční v centru do výše kulatá střecha velice velkého kupolovitého paláce. Chrámy Báalolů jsou pyramidy z polotransparentního křišťálu s osmiúhelníkovou základnou Na základě této formy se v něm rozlévá sluneční světlo (díky prizmatickému efektu) do všech barev spektra.

Historie

Planeta byla osídlena v 18. století akonskými kolonisty. Předkové dnešních Báalolů byli následně izolováni od svého národa. Záření blízko ležícího galaktického centra způsobovalo pomalou mutaci a darovalo jim jejich paraschopnosti.

V dalších letech osídlili také další planety soustavy. Nejvýznamnější kolonie byla na čtvrté planetě Aptulat.

V roce 2103 se planeta ocitne pod blokádou lodí Solární flotily a arkonidských robotských křižníků. Blokáda je zrušena po osvobození Perryho Rhodana, smrti Thomase Cardifa a kapitulaci Antiů.

Vesmírotřesení způsobí 11. září 3587 na Trakaratu těžké zpustošení.

V roce 1344 NGL je také Trakarat postižen invazí TRAITORŮ. Báalolové musejí, stejně jako všechny ostatní galaktické národy, od listopadu 1344 NGL dodržovat direktivu TRAITOR.