Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 310
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 310
Název:Dar poutníků časem
(Das Geschenk der Zeitreisenden)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2435
Myšob Gucky potká muže, který obětoval své tělo - a Gucky mladší prožije křest ohněm
Hlavní postavy románu:

Gucky - myšob má nápad

Jumpy - Guckyho syn je pokřtěn

John Marshall - telepat a šéf sboru mutantů

Ras Čubaj - teleportér sboru mutantů

Wuriu Sengu - špeh sboru mutantů

Reginald Bull - státní maršál působí jako nový velitel strážní flotily kolem Jelicovy hvězdy

Rog Fanther - muž, který obětoval své tělo

Reginald Bull, který velí strážní flotile u Jellicovy hvězdy1), ustoupí Guckymu naléhání a dovolí myšobovi, aby se vmísil mezi ovlivněné v Jelly-City a pokusil se tak nepozorovaně vniknout do OLD MANA.

Zatímco pět tisíc terranských ultrabitevních lodí 10. listopadu 2435 podnikne klamný útok na OLD MANA, dopraví Bull Johna Marshalla, Wuriua Sengua, Rase Čubaje, Guckyho a jeho syna, kterému dal Čubaj jméno Jumpy, se space-jetem své ultrabitevní lodi MARŠÁL FREYT2) na New Luna. Tam si mutanti v jeskyni zbudují základnu s transmiterem. Zatímco se následně přes Jelly-City propašují do I-14, jedné z ultrabitevních lodí OLD MANA, která na palubu bere personál a prázdné bedny, dostanou se Gucky, Jumpy a Čubaj do obřího robota. Gucky hledá Roga Fanthera, koordinátora3), a nakonec objeví v centrále jeho mozek, který plave uvnitř jeden a půl metrů velkého průhledného zásobníku naplněného výživnou kapalinou. Nemůže ale s Fantherem navázat kontakt4) a je brzy poté uvězněn pod HD-štítem. Jumpy, který OLD MAN na vlastní pěst prozkoumává, osvobodí Rase Čubaje, který se rovněž dostal do pasti, a následně proniknou štítem, který uzavírá jeho otce.

Následně Čubaj, Gucky a Jumpy přepnou automatiku robotských lodí I-14 a I-15. Poté co zničí krystaly, které se nacházejí v jejich skladištích, vrátí se s oběma ultrabitevními loděmi zpět k terranské flotile5).