Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 151
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 151
Název:Signály věčnosti
(Signale der Ewigkeit)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2326
Nesmrtelný na útěku - jeho dědictvím je chaos...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Spojeného impéria

Reginald Bull - jeho konec je blízko, protože buněčná sprcha už neexistuje

Gol Kamer - patriarcha skokanského rodu

Fella Kamer - Golův syn a roztrpčený sok v boji o věčný život

Major Felhak - velitel strážního křižníku NUSIS

Kapitán Faucette - vzbouřenec na NUSIS

ID - duchovní bytost z Poutníku se dává na útěk

Gucky - »Myšob je nejlepší Terranec, kterého máme«, tvrdí Perry Rhodan

Perry Rhodan předá buněčný aktivátor od Lemyho Dangera a Melbara Kasoma Reginaldu Bullovi, který jako další na řadě potřeboval buněčnou sprchu.

Když Rhodan a Bull potom s těžkým křižníkem NOSTATSA odletí k Poutníku1), vyšle k nim ID svého robota Homunkula2) a odpálí svůj umělý svět. Následně oznámí Nesmrtelný galaxii, že jí hrozí velké nebezpečí, před kterým se musí stáhnout, protože by jím byl jako první postižen3). Jako dar pro nejchytřejší, nejzdatnější a nejschopnější, tu zanechal 25 věčných životů ve formě malých buněčných aktivátorů, které roztrousil na různé světy. V dalším poselství prohlásí ID, že aktivátor si šťastný nálezce může ponechat, protože je může používat každý. Dokud není aktivátor objeven, vysílá s dosahem tří světelných let na hyperrádiových a normálních vlnách signál krátká-krátká-dlouhá-krátká-krátká.

Dvě stě metrů dlouhá válcová loď KAM V skokanského patriarchy Gol Kamera zaměří na planetě Honur v systému Thatrel4) signály aktivátoru. Když Skokané začnou aktivátor hledat, objeví se nad Honurem terranský lehký křižník NUSIS, který si signálů rovněž všiml. Skokani sestřelí terranskou loď, ve které po zachycení signálů propukla vzpoura. Jen jedenáct Pozemšťanů přežije pád, ale kapitán lodi major Felhak informuje vysílačkou Rhodana. Různé skupiny Terranců a galaktických obchodníků se pokusí aktivátor získat. Posádka lehkého křižníku GAMOS, který připěchá přeživším z NUSIS na pomoc, je přemožena Skokany a rebelujícími Terranci. Teprve když se Rhodan s NOSTASOU objeví na Honuru, podaří se Guckymu zachránit aktivátor.