Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 184
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 184
Název:Gucky a Modrá garda
(Gucky und die Blaue Garde)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2328
Začnou velké pátrání - a naberou kurz na centrum Mléčné dráhy...
Hlavní postavy románu:

Gucky - myšob hledá ve vesmíru pomocníky

Homunkulus - nebojí se zbraní lidí, protože je robot

Julian Tifflor - v jeho rukou je nyní rozhodnutí o budoucnosti lidstva

Iratio Hondro - obman z Plophosu

Etehak Gounthy a Trat Teltak - dva muži, kteří žijí jen »na splátky«

Ras Čubaj, Tako Kakuta, John Marshall a Ivan Ivanovič Gorašin - mutanti čelí Antiům, svým starým soupeřům

Jako reakci na příznaky rozpadu Spojeného impéria a úsilím kolonií o nezávislost stáhnul Julian Tifflor, který převzal úřední povinnosti Perryho Rhodana, na radu biopozitroniky NATHAN, solární ozbrojené síly ze všech opěrných bodů a koncentroval je ve Sluneční soustavě.

Když se od Allana D. Mercanta dozví, že Rhodan a jeho společníci podle pátrání Arthura Konstantina1) žijí, opustí Gucky 16. listopadu 2328 okamžitě Huwi, veverkovitými zvířátky obývanou jedinou planetu slunce M-317-XB, vrátí se zpět na Zemi a zavolá telepaticky na pomoc Nesmrtelného z Poutníka. Ten ale ukáže zklamání nad bezvýznamným a křehkým galaktickým společenstvím, které Rhodan v dosud uplynulé části dvacetitisícové lhůty2) vytvořil, a není připraven pomáhat při hledání nezvěstných. Také Harno3) odmítne pomoc s poukazem, že toho není schopen a kromě toho to má zakázáno.

Poté přistane Ras Čubaj, Tako Kakuta, John Marshall, Ralf Marten, Ivan Ivanovič Gorašin, Gucky a robot Homunkulus4), jako obchodní delegace, s gazelou nové vlajkové lodi THORA5) na Plophosu, aby sledovali informace Konstantina. Terranští mutanti jsou ale poznáni a zatčeni s pomocí tří Antiů Modré Gardy, plophosské tajné služby. Gucky je ale osvobodí a šéfa Modré gardy Etehaka Gouthyho zajme a přenese na THORU. Od Gouthyho se Terranci dozví, že zmizelí jsou drženi na Greendooru.

Když THORA přiletí k planetě, která jako druhá obíhá dvojhvězdu složenou ze zelného a bílého slunce v centrální oblasti Mléčné dráhy, zjistí ale, že Rhodan a jeho společníci byli osvobozeni Neutralisty a odvezeni jejich kosmickou lodí pryč6).

Mercant nechá rozšířit zprávu ve které nabízí buněčný aktivátor Iratia Hondra jako odměnu pro toho, kdo mu předá informace k nalezení Rhodana7).