Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 112
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 112
Název:Muž dvou tváří
(Der Mann mit den zwei Gesichtern)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Posbiové
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2103
Bytost z Poutníka se baví - a rozdává 21 buněčných aktivátorů...
Hlavní postavy románu:

Thomas Cardif – Citlivý vládce státu

Reginald Bull a Allan D. Mercant – Jednání Administrátora je udivuje

A-thól - Agent Antiů

Brazo Alkher a Stana Nolinov - Poručíci z IRONDUKE

ID – Smějící se bytost z Poutníka

Rhobal – Vysoce postavený služebník Báalolů

V roli Perryho Rhodana přijímá Thomas Cardif, k překvapení terranských vládních špiček, rozhodnutí, které oslabí pozice Terry vůči jejím protivníkům. O jeho identitě však nikdo nepochybuje. Dva měsíce po návratu z Okúlu přinese Anti v masce Arkonidana Cardifovi od vysoce postaveného kněze Báalolů příkaz, že si má od Nesmrtelného ID vyžádat 21 buněčných aktivátorů s automatickým individuálním nastavením. Cardif na tento plán přistoupí, ale již nejedná jako loutka Antiů.

S poručíky Brazo Alkherem a Stanou Nolinovem letí ve Space-Jetu I-09, pomocném člunu IRONDUKE, na Poutníka, aby si vyžádal 21 buněčných aktivátorů. ID podvodníka pozná, přistoupí na jeho hru, položí mu ale záludnou otázku: »Mám těch dvacet aktivátorů ve fyziotronu naladit na tvé osobní impulzy, Perry Rhodane?« Cardiff souhlasí.

Při zpátečním letu z Poutníka2) je I-09 polapen BAA-LO, velkou válcovitou lodí Rhobala. Cardif se zdráhá předat aktivátory, a chce se odvolat na své postavení, ale musí se toho vzdát, když se vynoří IRONDUKE a báalolský kněz hrozí, že odhalí jeho hru. Zanechá tedy Alkhera a Nolinova, jakož i dvacet aktivátorů, v lodi Antiů, sám uprchne Space-jetem a později oba poručíky obviní, že ho zradili3).