Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 32
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 32
Název:Výlet do nekonečna
(Ausflug in die Unendlichkeit)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 1982
Jsou odsouzeni k samotě - ve světě bez hvězd...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velitel STARDUSTU a pán Třetí moci

Reginald Bull - Slavná filmová hvězda se ho snaží zaujmout

Topthor a Grogham - Dva obchodníci z rodu Těžkých

ID (Ten nebo To) - Bytost bez těla, která dokáže být občas velice »hmotná«

Kadet Redkens - Dostane autogram

Laar, Regoon, Gorat a Nex - Milion let byli odsouzeni k samotě - ve světe bez hvězd

Osm lodí Těžkého Topthora přiletí na okraj Sluneční soustavy a vyčkává. Těžcí, kteří se přizpůsobili na světě s gravitací 2,1 g, mají zelenou kůži, jsou asi 1,5 metru vysocí a stejně tak širocí a tvoří bojové oddíly Skokanů. Topthor, který se o existenci Zemé dozvěděl od Orlganse a Etztaka, touží po tajemství věčného života. Když STARDUST II 17. srpna 1982 opouští soustavu, následuje ji flotila Těžkých. Poutník však nemohou objevit.

Na umělé planetě požádá Perry Rhodan Nesmrtelného o fiktivní transmiter pro boj proti Galaktickým obchodníkům.

Nejdříve však ID přenese Perryho Rhodana v malé lodi k planetě Barkon II, jehož slunce je vzdáleno sto tisíc světelných let od Mléčné dráhy v intergalaktickém prostoru. Rhodan si promluví s prezidentem Laarem, šéf fyzikem Regoonem a nexialistou Nexem a dozví se příběh Barkonidanů, kteří kdysi hráli důležitou roli v Mléčné dráze a kteří jsou pokládáni za základní rasu pro všechny humanoidní civilizace. Přece se ale před milióny lety uvolnili ze své sluneční soustavy ze spirálovitého ramena Galaxie, do kterého náleží Sluneční soustava1), teď žíjí zcela osamoceně. Barkonidané ukáží Pozemšťanovi, že svou planetu mezitím vyhloubili a opatřili velkými pohonnými systémy a po cestě trvající dvě stě tisíc let se vrátí zpět k Mléčné dráze2).

ID letí s Rhodanem znovu k umělému světu Poutník. Ačkoli se Pozemšťan na Barkonu zdržoval deset týdnů, prostřednictvím manipulací Nesmrtelného na Poutníku zatím žádný čas neuplynul. ID odevzdá Pozemšťanům skrz Homunkula3) dva fiktivní transmitery jako ultimativní zbraň. Také tři týdny, které obnáší vestavění transmiterů do STARDUSTU II, budou díky ID vymazány, takže Rhodanova loď může Poutník opustit opět 17. srpna, jen deset a půl minuty po vniknutí do energetické kopule umělého světa. Pět lodí Těžkých, které na STARDUST po jejím startu z neviditelné planety zaútočí, jsou okamžitě zničeny fiktivním transmiterem, který nechá všechny bomby materializovat přes všchny ochranné štíty. Ihned, něž STARDUST transituje do soustavy Beta Albireo4), informuje Nesmrtelný Rhodana, že Etztak Snowman a tam se nacházející Pozemšťany 5) zničí, jakmile se od Topthora dozví, že Rhodanův let na Poutníka odvrátili. Mimo to ID Pozemšťanovi ukáže, že Topthor na Etztaka chystá překvapivý útok.