Menu

Tophtor

(přesměrováno z: Topthor)
Informace o postavě:
Přezdívka:Top
Úmrtí:1985
Výška:2 m
Národ:Skokani
Popis:byl stejně vysoký jako široký, jeho pleť se nazelenale leskla, holohlavý, nosil rezatý plnovous
Tituly:Kapitán, Patriarcha
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 32: Výlet do nekonečna
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 48: Rudé oko Betelgeuze
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Patriarcha rodu Těžkých Skokanů.

Zjistil, kde leží Země, ale nechal si to prozatím pro sebe, protože si myslel, že může s Perry Rhodanem uzavřít nějaký výhodný obchod nebo by se ze Země stala jeho kolonie.

Sledoval Perryho když letěl na Poutník pro fiktivní transmitery a zjistil tak, že Planeta věčného života doopravdy existuje.

Když se Perry vracel z Poutníku, zničil pomocí fiktivních transmiterů většinu jeho lodí, ale Tophtora nechal žít, aby z jeho rodu alespoň někdo přežil.

Po této události se Tophtor nechtěl zůčastňovat bitev proti Perrymu, ale nakonec prozradil, že má v palubním počítači polohu Sluneční soustavy a tím pádem i Země.

Perryho jednotka mutantů věděla, že se z palubního počítače nedají tyto údaje vymazat, a proto je alespoň přepsaly na třetí planetu slunce Betelgeuze.

Po příletu k ní však Tophtor zjistil, že to není Slunení soustava, protože tato má velké červené slunce a ne to malé žluté, které kdysi viděl. U třetí planety toitž stála velká Topsiderská flotila, protože Topsiderové měli na čtvrté planetě Betelgeuze Aquě svou základnu a major Deringhouse tam se svými lidmi přistál a vydával se za Skokany, kterí přiletí se svou flotilou a zničí třetí planetu ( proto také Topsiderové přivolaly svou flotilu ).

Tophtor poškodil jednu malou Topsiderskou loď, aby se dozvěl co je vlastně pravda a proto přistál na Aquě. V té lodi našel opravdu jak si myslel Topsidery, kteří také vůbec nevěděli proč tato válka vlastně vznikla, a proto se z nich staly přátelé.

Snažil se o tomto omylu informovat nějakého Skokanského patriarchu, ale na jejich i Topsiderské lodi byla vysílačka poškozena. Vydali se tedy na Topsiderskou podvodní základnu.

Po tom co se spojil se Skokanskou lodí a informoval je o tomto omylu, před ním materializoval Gucky, který mu zabránil říct to hlavní. Po tom co se stalo se raději zastřelil.