Perry Rhodan 69 (Česká obálka) Perry Rhodan 69 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 69
Název:Smrtící poloprostor
(Im Halbraum lauert der Tod)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2042
Stali se z nich obři - na planetě, která leží v poloprostoru...
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Reginald Bull - Jsou nesmrtelní jen do 1. května

Atlan - Vypočítal něco, co podle pravidel matematiky neplatí

Nathan - Dokázal oddělit svou duši od těla

Ras Čubaj - Teleporter se ocitne v pětidimenzionálním vězení

Poručík Tompetch - Když se pohne, přežene se planetou bouře

ID (Ten nebo To) - Kolektivní bytost z Poutníka má strach o svou stabilitu

Guye of Llandrindod - Rytíř, který chce proti kosmické lodi bojovat oštěpem

Ilustrace:
Perry Rhodan 69 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Poutník se nenalézá na vypočítaném místě. Strukturální zaměřovač však odtamtud přijme neobvyklý naváděcí signál. 24. dubna 2042 zkusí Ras Čubaj teleportovat na umělý svět. Bude však odražen a materialisuje v strukturálním kompenzátoru transičního pohonu DRUSUSu. Perry Rhodan vyvodí, že Poutník, který se dostal do druufského universa, je uvězněn v poloprostoru mezi čtvrtou a pátou dimenzí.

Bytost ze Solitude, které Reginald Bull dal jméno Nathan, uvolní svou duši z těla, aby vyhledala Poutníka, ale Nathanův duch bude zachycen tažným polem umělé planety.

Atlan a Rhodan se rozhodnou, že s pomocí fiktivního transmiteru, který pracuje s podobným efektem jako strukturální kompenzátor, proniknou na Poutník. Ráno 26. dubna bude Bull a poručík Mike Tompetch vyslán s gazelou. Dopracují se na tu část Poutníka, která z poloprostoru ční do našeho času a podléhá proto deformacím, které Poutníka tlačí do jiné dimenze vesmíru tak, že se oba Pozemšťané, vyslaní na povrch umělé planety, jeví velcí několik stovek kilometrů. Druhá gazela s Rhodanem, Atlanem, Johnem Marshallem, André Noirem, dr. Ali el Jagatem, hlavním matematikem DRUSUSu, a Nathanovým tělem dosáhne jiného místa Poutníka. Kvůli časové ztrátě proniknou poloprostorem na svět Nesmrtelného ale až odpoledne 30. dubna. Výpadek zásobování energie učiní gazelu nepoužitelnou a buněčná sprcha se jeví jako nedosažitelná. Atlan se setká s Guyem z Llandrindodu, kterého jako hrabě ze Sherwoodu poznal ve čtrnáctém století na Zemi1), a který se konfrontoval s Nathanovou duševní existencí. Brzy ráno 1. května Marshall telepaticky kontaktuje Bulla. Přes prostorovou deformaci se může za krátkou dobu i s Tompetchem dopracovat k centrálnímu městu Poutníka, gazela je po ztlumení deformačního efektu znovu zásobována energií. Odpoledne 1. května se Nesmrtelní konečně dopracují k fyziotronu a obdrží buněčnou sprchu.

Pohony obou gazel a definitivní přívod energie, který Nathanův duch při návratu do svého těla uvolnil, nechá Poutníka uvrhnout z nestabilního stavu do normálního vesmíru. Na DRUSUSu se mezitím píše 3. května.