Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 69
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 69
Název:Smrtící poloprostor
(Im Halbraum lauert der Tod)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2042
Stali se z nich obři - na planetě, která leží v poloprostoru...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Reginald Bull - Jsou nesmrtelní jen do 1. května

Atlan - Vypočítal něco, co podle pravidel matematiky neplatí

Nathan - Dokázal oddělit svou duši od těla

Ras Čubaj - Teleporter se ocitne v pětidimenzionálním vězení

Poručík Tompetch - Když se pohne, přežene se planetou bouře

ID (Ten nebo To) - Kolektivní bytost z Poutníka má strach o svou stabilitu

Guye of Llandrindod - Rytíř, který chce proti kosmické lodi bojovat oštěpem

Poutník se nenalézá na vypočítaném místě. Strukturální zaměřovač však odtamtud přijme neobvyklý naváděcí signál. 24. dubna 2042 zkusí Ras Čubaj teleportovat na umělý svět. Bude však odražen a materialisuje v strukturálním kompenzátoru transičního pohonu DRUSUSu. Perry Rhodan vyvodí, že Poutník, který se dostal do druufského universa, je uvězněn v poloprostoru mezi čtvrtou a pátou dimenzí.

Bytost ze Solitude, které Reginald Bull dal jméno Nathan, uvolní svou duši z těla, aby vyhledala Poutníka, ale Nathanův duch bude zachycen tažným polem umělé planety.

Atlan a Rhodan se rozhodnou, že s pomocí fiktivního transmiteru, který pracuje s podobným efektem jako strukturální kompenzátor, proniknou na Poutník. Ráno 26. dubna bude Bull a poručík Mike Tompetch vyslán s gazelou. Dopracují se na tu část Poutníka, která z poloprostoru ční do našeho času a podléhá proto deformacím, které Poutníka tlačí do jiné dimenze vesmíru tak, že se oba Pozemšťané, vyslaní na povrch umělé planety, jeví velcí několik stovek kilometrů. Druhá gazela s Rhodanem, Atlanem, Johnem Marshallem, André Noirem, dr. Ali el Jagatem, hlavním matematikem DRUSUSu, a Nathanovým tělem dosáhne jiného místa Poutníka. Kvůli časové ztrátě proniknou poloprostorem na svět Nesmrtelného ale až odpoledne 30. dubna. Výpadek zásobování energie učiní gazelu nepoužitelnou a buněčná sprcha se jeví jako nedosažitelná. Atlan se setká s Guyem z Llandrindodu, kterého jako hrabě ze Sherwoodu poznal ve čtrnáctém století na Zemi1), a který se konfrontoval s Nathanovou duševní existencí. Brzy ráno 1. května Marshall telepaticky kontaktuje Bulla. Přes prostorovou deformaci se může za krátkou dobu i s Tompetchem dopracovat k centrálnímu městu Poutníka, gazela je po ztlumení deformačního efektu znovu zásobována energií. Odpoledne 1. května se Nesmrtelní konečně dopracují k fyziotronu a obdrží buněčnou sprchu.

Pohony obou gazel a definitivní přívod energie, který Nathanův duch při návratu do svého těla uvolnil, nechá Poutníka uvrhnout z nestabilního stavu do normálního vesmíru. Na DRUSUSu se mezitím píše 3. května.