Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Universa > Rudý vesmír
hledat

Rudý vesmír je součástí multiversa. Sporné je jeho zařazení jako paralelního vesmíru ke standardnímu vesmíru.

Strangeness je tak malá, že při meziuniversálním přechodem nedochází k žádným větším potížím. Nejnápadnější odlišnost je v rozdílném běhu času. Protože na tom závisí vlastnosti světla, jeví se tento vesmír pro návštěvníky ze standardního vesmíru v silně rudé barvě. Z tohoto důvodu mu Terranci dali jméno.

Transuniversální cestování

Existuje několik možností, jak se dostat z druufského universa do toho našeho. Jedná se o časovou frontu, s jejíž pomocí Druufové vylidňují planety, Pozemšťany vyvinutý generátor čočkového pole, jeho další verze generátor zakřiveného pole, jakož i energetické trychtýře a překrytová fronta, které ale vznikají přirozenou cestou.

Obyvatelé

V rudém vesmíru jsou vládnoucím národem Druufové. Jejich domovem je planeta Druufon v systému Siamed.

Druufové, kromě jiných, také zotročili válcovité Solitudské inteligence. Dalšími služebníky jsou takzvaní Kruukhové, které Terranci označují jako včeloraci.

Vlastnosti

Rudý vesmír je velice příbuzný se standardním vesmírem, pročež se zde strangeness efekty objevují jen minimálně. Jedinými bizarními jevy jsou poměr plynutí času 1:72‘000 a okolnost, že kosmická loď z rychlejšího normálního univerza zde může mnohonásobně překračovat rychlost světla. Rozdílný faktor plynutí času se druufští vědci pokoušeli snížit pomocí časových front, se kterými unášeli živé tvory z obydlených planet Mléčné dráhy. V roce 2043 činil faktor už jen 1:2.

Na základě cyklického přibližování obou vesmírů se dá předpokládat, že nové překrytové fronty se objeví v 9. tísíciletí NGL.

Existuje jistá podobnost mezi rudým vesmírem a vesmírem Zeď času, který rovněž navštívil Ernst Ellert.