Energetický trychtýř

Energetické trychtýře jsou rudě žhnoucí vesmírné fenomény. Umožňují přechod z rudého vesmíru do standardního vesmíru (neboli Meekorahu).

Trychtýře jsou přírodním fenoménem, který Druufové z rudého vesmíru používají k dobývání Meekorahu. Aby dosáhli svého dlouhodobého cíle dobít Mléčnou dráhu, museli nejdříve stabilizovat průchod mezi oběma univerzi.

Historie

Trychtýře byly poprvé pozorovány v roce 8002 před Kristem během bojů Druufů a arkonidské flotily pod vedením krystalického prince Atlana ve Sluneční soustavě.

Takzvaná překrytová fronta, která se v roce 2043 objevila poblíž systému Myrtha, byla tvořena těsným řetězcem energetických trychtýřů. Jednalo se o největší známé nakupení takovýchto trychtýřů.

V květnu 2044 se druufským vědcům podařilo uměle vytvořit energetický trychtýř a stabilizovat ho s pomocí kosmické stanice, což představovalo zřetelný pokrok při ovládání technologie překrytových front. Trychtýř spojil soustavu Siamed se soustavou Capella poblíž Sluneční soustavy. Asi 5000 druufských křižníků toho využilo a nepozorovaně proniklo do standardního universa.

Kosmická stanice, která trychtýř stabilizovala, byla zničena lodí CALIFORNIA krátce po objevení druufských lodí. Energetický trychtýř se okamžitě zhroutil. Po této akci se už Druufům nic podobného nepovedlo.

Koncem roku 2044 se uzavřela také překrytová zóna. Druufové a Terranci tak ztratili možnost přechodu mezi oběma vesmíry.

Aktuální data:
3.8.2021
1566 před NGL
1. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459429.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!