Myrtha

Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Vzdálenost od Země:6562 LY
Typ hvězdy:modrý obr, typ B
Počet hvězd v soustavě:1
Počet planet v soustavě:49 (48)
Zdejší národy:
Terranci, Pípáci
Známé planety v soustavě:
Gray Beast, Píp

Soustava Myrtha se nachází 6562 světelných let od Sluneční soustavy směrem k okraji Mléčné dráhy. Centrální hvězda je modrý veleobr spektrální třídy B.

Kolem horkého slunce krouží celkem 49 planet. Jen na dvou existuje život. Jedná se o planety Gray Beast (Myrtha VII) a Píp (Myrtha XII).

Planety

  • Gray Beast - relativně veliký a na vodu bohatý svět s hustou vegetací a pozemským klimatem.
  • Píp (Heeninniy) - dvanáctá planeta, Marsu podobný svět, hustě zalidněný, domov Pípáků.
  • Feejnee - sousední planeta Heeninniye. Obří planeta s osmi měsíci.

Vnější planety systému jsou plynní obři.

Historie

Myrtha nebyla až do roku 2040 na pozemských hvězdných mapách. V tomto roce se ale transportní loď ADVENTUROUS odklonila dalece z kursu a v důsledku chybné transice se nedostala do systému Rigel, ale sem. Loď nebyla schopná manévrovat a musela nouzově přistát na Gray Beastu. Asi 8000 deportovaných kolonistů přežilo. V následujících týdnech a měsících si museli vystačit sami.

V roce 2041 dochází k prvnímu kontaktu mezi Pípáky a kolonisty. Pípáci prozkoumávali svými kosmickými loděmi planetární systém a chtěli využít kolonisty na Gray Beastu jako levnou pracovní sílu. První pokus byl ale kolonisty zmařen. Diplomatická mise kolonistů na Píp se nezdařila a Pípáci stáli krátce před vojenskou invazí. Tomu ale zabránil příchod Solární flotily. Důvodem pro to byla trhlina mezi standardním a Rudým vesmírem, asi 22 světelných let daleko. V této štěrbině se flotila Druufů postavila arkonidským robotským křižníkům.

Perry Rhodan v tom viděl šanci, jak proti sobě obě strany postavit, nechal proto Myrthu obsadit. Kolonisté mohli být evakuováni nebo vstoupit do flotily. Uprostřed roku 2042 se Gray Beast stal základnou flotily. V budoucnu sloužil jako výchozí zádklana pro operace Solární flotily.

Do poloviny října 2043 zůstal neobjeven. Pak došlo k nešťastné události. Při transici lodi RIGEL do systému došlo k poruše strukturálního kompenzátoru. Arkonská flotila skok zaměřila. Během krátké doby obsadila soustavu. Terranci byli evakuováni pod krycí palbou pozemních pevností. Robotská flotila zničila základnu a založila na Gray Beastu atomový požár.

Aktuální data:
8.12.2021
1566 před NGL
1. Tartor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459556.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!