Pípáci

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Píp
Známé obydlené planety:
Píp
Pípáci
Pípáci
© FanPro

Pípáci jsou obyvatelé planety Heeninniy neboli Píp.

Pípáci mají humanoidní postavu a dosahují tělesné výšky 2 až 2.3 metru. Postava působí jalově, téměř vychrtle, pročež působí na Terrance extrémně křehce. Jejich bezvlasá hlava připomíná homoli cukru a vypíná se ostře do výšky. Oči jsou relativně velké, nemají ale řasy ani obočí. Nos je v horní oblasti kostnatý a v dolní oblasti různě zakřivený. Ústa jsou široká a mají úzké rty. Ruce mají délku jeden a půl metru a mají šest prstů.

Řeč Pípáků připomíná hlasité pískání krys. Této okolnosti vděčí za své pozemské jméno. Pro komunikaci mezi jednotlivými národnostními skupinami a cizími národy používají Pípáci translátory.

Kultura

Oficiální formou vlády Pípáků je demokracie. Úřadující prezidentové používají ale zvláštní klauzule a podplácení, díky čemuž zde vládne diktatura. Využívají diktaturu a oficiálně zakázali jakoukoliv opozici.

Architektura je velice neobvyklá. Všeobecně převládající stavbou jsou věže vysoké 400 až 600 metrů. Stavby působí jako navršené z lámaného kamene. Mosty a rampy spojují jednotlivé věže k vícevrstvému labyrintu.

Jejich technologie je asi na terranské úrovni před kontaktem s Arkonidany. V několika oblastech, například v zemědělské kultuře, dosáhli větších pokroků. Jako energetický zdroj používají jaderné reaktory s párovými generátory. Protože ještě nevyvinuli žádnou hypertechnologii, zakládá se jejich technika na používání elektřiny a elektromagnetických vln. Pro komunikaci používají normální rádio. Pro meziplanetární silné směrové antény. Typické ruční zbraně používají emise ultrazvuku. Megafony připomínající zbraně mají ohromný účinek a mohou při zásahu hlavy způsobit životu nebezpečné zranění.

Historie

Kolem roku 2041 stojí Pípáci kvůli extrémnímu přelidnění na pokraji kolapsu. Na jejich planetě sídlí více než tři miliardy obyvatel. Dokonce ani pokročilé zemědělství a využití velké části povrchu planety pro zemědělství, by brzy došlo k hladomoru. Proto se rozhodli vyslat flotilu k Weelie-Wee a pěstovat tam obilí.

Lodě ale naleznou na planetě cizí bytosti. Podaří se jim přemoci pozemské kolonisty a přinutit je pro ně pracovat. Kolonistům se je ale později podaří přemoci a zajmou je. Jedna z kosmických lodí bude zničena improvizovanou atomovou bombou.

Ve stejném roce za vyslance Aurigelu vydávající se Pozemšťané navštíví Pípáky. Jejich lest je ale brzy prohlédnuta. Objevení několika jednotek Solární flotily ale zabrání odvetným opatřením ze strany Pípáků.

O dalším osudu Pípáků po vybudování terranské základny na Gray Beastu a zničení planety arkonskými jednotkami není nic známo.

Kosmické lodě

Kosmická flotila Pípáků je malá a sestává se z tuctu meziplanetárních lodí. Lodě mají formu raket a jsou přibližně 100 metrů vysoké. Maximální rychlost mají přibližně 300 km/s.

Aktuální data:
22.10.2021
1566 před NGL
33. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459509.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!