Gray Beast

Astronomická data:
Sluneční soustava:Myrtha
Další jména:Myrtha VII, Weelie-Wee
Měsíce:žádné
Vzdálenost od hvězdy:6 mld. km
Doba oběhu:170 let
Doba rotace:40 hodin
Průměr:asi 40‘000 km
Gravitace:1,2 g
Průměrná teplota:50°C
Pořadí od hvězdy:7
Obyvatelé planety:
Modří trpaslíci, Mungové, Pozemšťané

Gray Beast je 7. planeta soustavy Myrtha. Planeta disponovala kyslíkovou atmosférou. Povrch byl pokrytý džunglemi, vyskytoval se zde přinejmenším jeden oceán.

Na planetě se vyskytovaly dvě domácí inteligentní formy života: Modří trpaslíci a Mungové. Později se zde usídlili Pozemšťané.

Historie

V roce 2040 se kolonizační loď ADVENTUROUS dostala kvůli chybné transici do systému Myrtha a musela na planetě nouzově přistát.

Kolonistům - jednalo se o odsouzené a z Terry deportované povstalce - se s 1500 metrovou kosmickou lodí podařilo na planetě přistát. Loď ale byla při nouzovém přistání částečně zničena. Kolonisté vybudovali fungující vládu a začali s budováním kolonie. Později se museli bránit pokusům o zotročení od Pípáků, kteří pocházeli z jiné planety v této soustavě.

Později byl Gray Beast přestavěn na tajnou terranskou základnu flotily, protože se nacházel jen 22 světelných let od překrývací zóny našeho vesmíru s Rudým vesmírem Druufů.

Po chybné transici lodi RIGEL byla planeta objevena arkonským Regentem. Jeho lodě zničily Gray Beast Arkonskou bombou. Posádka stačila uprchnout, někteří byli ale zajati Arkonidany.

Perry Rhodan, Atlan, Reginald Bull a Fellmer Lloyd se během útoku nacházeli v podzemním bunkru. Jen s velkým štěstím se jim podařilo uniknout atomovému požáru. Přežili na ostrově v oceánu, dokud je nezachránila arkonská loď LAN-ZOUR.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál