ADVENTUROUS

z Databáze Multiversa
Technická data:
Typ:kulovitá loď
Průměr:1500 metrů
Pohon:transiční
Výzbroj:žádná
Posádka:275 osob
Pomocné čluny:korvety a kluzáky
ADVENTUROUS
ADVENTUROUS
© BTS

ADVENTUROUS byla terranská kolonizační loď, kulovitá loď o průměru 1500 metrů. Kolonizační loď byla postavena bez výzbroje, ochranných štítů nebo dodatečných energetických agregátů. Volný prostor sloužil místo toho jako skladiště pro výstroj nových kolonií a k ubytování asi 8000 kolonistů.

Kmenovou posádku lodi tvořilo 275 osob. Velitel se jmenoval Flagellan. Posádka měla za úkol odvést loď na předurčenou koloniální planetu a vybavit kolonisty vezenou výstrojí.

Výstroj pro osadníky zahrnovala všechny věci, které byly potřeba pro výstavbu kolonie a nutné proto, aby se kolonie mohla stát nezávislou na zásobování. K tomu patřili dopravní prostředky, pracovní stroje, přístřešky, zásoby a osivo. S transportními prostředky se mohlo prozkoumávat okolí, většinou se používali vrtulníky a kluzáky. Pro průzkum hvězdného systému byly k dispozici korvety bez hyperpohonu. Ubytování se stavěly z normalizovaných prefabrikátů, které poskytovaly dost místa pro všechny kolonisty.

Historie

ADVENTUROUS odstartovala v roce 2040 s 8000 kolonisty na Rigel III. Kolonisté byli k deportaci odsouzení členové Hnutí nezlomných demokratů a Filozofové přírody, jejichž vedení spáchalo neúspěšný atentát na Perryho Rhodana.

Po opuštění Sluneční soustavy došlo ke vzpouře filozofů pod jejich velitelem Walterem S. Hollanderem. Během bojů byl zabit velitel lodi. Jeden výstřel zasáhl konvertor, což způsobilo poškození transičního pohonu. Poškození vedlo k chybnému skoku do systému Myrtha. Kolonisté byli nuceni nouzově přistát na sedmé planetě. Při dosedu selhalo antigravové pole a loď ztroskotala. Velká část výstroje byla při dopadu poškozena nebo neopravitelně zničena. Z ADVENTUROUS se stal vrak.