Greendoor

Astronomická data:
Sluneční soustava:Blíženci
Vzdálenost od Země:28‘720 LY
Vzdálenost od Arkonu:38‘455 LY
Vzdálenost od Plophosu:20‘774 LY
Měsíce:žádné
Průměr:11‘444 km
Gravitace:0.97 g
Zdejší národy:
Plophosané

Greendoor je nebezpečný svět džunglí v binárním systému Blíženci. Vzdálenost od Země činí 28‘720 světelných let, 20‘774 od Plophosu a 38‘455 od Arkonu.

Greendoor je na první pohled přátelský svět. Širé oceány, velké kontinenty a téměř neprostupné džungle přímo lákají k výletům. V průběhu evoluce se ale všechny rostliny staly agresivními. Během času si vyvinuly pohyblivé kořeny a různé zbraně, aby se mohly živit zvířaty nebo jinými rostlinami. Důvodem pro jejich extrémní chování je excentrická oběžná dráha kolem sluncí. V nepravidelném cyklu se střídají krátké teplé a dlouhé doby ledové. Uvnitř léta se všechny rostliny explozivně množí a bojují o omezené zdroje. Během těchto bojů vymizela velká část zdejší fauny.

Drenholové jsou vládci džungle. Tyto mobilní pralesní obři žijí v symbióze s velkým počtem menších druhů a stali se alespoň trochu inteligentními.

Budování osídlení bylo tedy krajně obtížné. Rostliny v kolonistech totiž během teplých období viděli jen krmivo. Proto na povrchu vydrželo jen několik málo větších a těžce opevněných měst. Města jsou kolem dokola obehnaná prstencem těžkých plamenometů a vrhačů kyseliny. Průmysl se nachází v podzemí. Ve zdejších továrnách se vyrábí všechno od prostých nástrojů přes zbraňové systému až ke kompletním kosmickým lodím.

Kromě velkých měst se v džungli nachází několik lidských osad. Žijí zde takzvaní Neutralisté, vzbouřenci proti politickému vedení obmana Iratia Hondra. Tito lidé se naučili, jak vycházet s Drenholy a používat je jako dopravní prostředky.

Historie

První kolonizace Greendooru provedli Plophosané kolem roku 2200. V pozdějších desetiletích vybudovaly osady a podzemní průmysl. Z Central City se stalo velkoměsto a sídlem vlády planetárního guvernéra.

V galaktickou známost vešla planeta v říjnu 2328. Po sestřelení CRESTU plophosanskou flotilou a zajetí Perryho Rhodana, Atlana, Reginalda Bulla, Andrého Noira a Melbara Kasoma byli vězni převezeni do Central City. Kasomovi se podařilo uniknout. Navázal kontakt s Neutralisty. Počátkem listopadu vedl komando, které mělo ostatní vysvobodit. Operace se povedla, vězňům se podařilo uprchnout z Greendooru na Badun v systému Thoma, ale velká část Neutralistů a několik agentů GalAbu přišli při akci o život.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál