Badun

Astronomická data:
Planeta:Bell
Sluneční soustava:Thoma
Galaxie:Mléčná dráha
Vzdálenost od Země:51‘134 LY
Průměr:6794 km
Gravitace:0.53 g
Zdejší národy:
Terranci, Plophosané

Badun je měsíc v blízkosti centra Mléčné dráhy a tajným centrem plophoského ilegálního hnutí Neutralistů.

Je největší z pěti měsíců obří planety Bell v soustavě Thoma. Je veliký jako Mars, chladný a nehostinný, pokryt obrovskými pohořími, která jsou obklopena holými planinami bez vegetace. Badun má jedno mělké moře, asi sto metrů hluboké. Řeky zde tečou jen v podzemí. Badun je jediné naleziště kovu bilan. Jediné a největší zdejší město se jmenuje Lordstown. Kvůli vysoké koncentraci hvězd v centru Mléčné dráhy jsou na povrchu planety vidět hvězdy i ve dne.

Historie

V roce 2328 převezou Neutralisté Perryho Rhodana, Reginalda Bulla, Atlana, Melbara Kasoma a Andrého Noira (ten byl v narkóze) z Greendooru na Badun. Podle plánu na okraji šílenství stojícího Lorda Kositche Abra mají Neutralistům pomoci zničit Iratia Hondra. Rhodan, Bully, Atlan a Kasom mají vyzbrojit lodě Neutralistů a vypracovat útočný plán, podle kterého má početně slabší flotila Neutralistů přemoci flotilu Plophosanů. Nakonec měl být napaden Plophos a zničen hlavní stan Hondra.

Plophoská flotila zničí Badun Arkonskou bombou, když Hondrův špión Alekom Jiggins prozradí její poziční data. Ve své tajné identitě Paria a pašeráka Pand-Ara se na Badun dostal na palubě válcového křižníku PAND, aby vyšetřil, zda se opravdu jedná o hlavní stan Neutralistů. Rhodan, Bully, Atlan, Kasom, Noir a Mory Abro budou před útokem zachráněni Hypnokoulí, která je přesune na Lovely.

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál