Hondro, Iratio

(přesměrováno z: Iratio Hondro)
Informace o postavě:
Datum narození:2276
Místo narození:Plophos
Úmrtí:2329
Výška:1.73 m
Národ:Plophosané
Popis:střední postava, velice široký a silně stavěný, šedé kudrnaté vlasy
Tituly:Nositel buněčného aktivátoru, Obman
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 181: Zajatci v Central City
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 198: Poslední bašta
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Diktátor povstaleckých plophosanů, oficiální titul: Obman z Plophosu. V roce 2276 narozený Hondro se projevil o 52 let později (otevřené povstání a únos Perry Rhodana 2328). Jeho vystupování je chladné a žádostivé. Při svých činnostech namířených proti Zemi je veden touhou po moci a neutišitelnou nenávistí. Hondro nalezne jeden z 25 buněčných aktivátorů rozesetých ID. Moc převzal 2308 chladnokrevnou vraždou svých předchůdců, vládnoucích premiérů. Při budování moci je pro diktátora Arasy vytvořen jed, kterým si zaručil absolutní poslušnost tisícovek osobností z politiky, hospodářství a vědy. Kdo nedostane protijed každé čtyři týdny zemře za krutých bolestí.

Iratio Hondrův pád přijde v roce 2329. Po útěku na planetu Opposite tu najde smrt. Ve svých posledních minutách je kajícný a dá svůj aktivátor buněk Perry Rhodanovi. Dalším nositelem se stane manželka velkého administrátora Mory Abro-Rhodanová, dcera vůdce Hondrových odpůrců

Plophosan, Vůdce, od roku 2319 prezident Plophosu, ministerský předseda soustavy Eugaul, považuje se za vyvoleného ke svržení vlády Perryho Rhodana. Jeden z nejkrutějších diktátorů, které dějiny kolonizace zažily, přestože sám sebe vydává za demokrata. Prostředky, kterými se udržuje u moci, jsou zločinné. 52 let, středně vysoký, ramenatý a podsaditý, šedé kudrnaté vlasy, černé, ledově chladné oči. Nositel buněčného aktivátoru, jednoho ze šesti, které Rhodanovi muži nenalezli. Po jeho smrti získala jeho buněčný aktivátor Mory Abroová..

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál