Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 198
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 198
Název:Poslední bašta
(Die letzte Bastion)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2329
Atlan objevuje úkryt Obmanna - a Perry Rhodan se postaví roztrpčenému protivníkovi...
Hlavní postavy románu:

Iratio Hondro - Obman shromáždil kolem sebe poslední věrné

Major Ragna - on a muži jeho komanda letí s úsměvem vstříc smrti

Merk Nateby - důstojník Modré gardy, který přijde o život

Poručík Nasaro - velitel komanda pronásledovatelů

Nome Tšato a Dan Picot - dva muži z LIONU

Perry Rhodan - administrátor se postaví roztrpčenému protivníkovi

Atlan - jeho vlajková loď objeví Poslední baštu

Na Opposite, třetí planetě slunce Whilor, na kterou se Iratio Hondro stáhnul do ústraní, jsou na skryté základně prováděny pokusy vyvinout z neomolkexu gravitační bombu nevídané síly.

Po nezdařeném raketovém útoku na LION dá Hondro majoru Ragnovi příkaz zaútočit na bitevní křižník 30. července 2329 s devatenácti členy Modré gardy a 24 zajatými Bluesany v ukradené diskové lodi, aby odvedl pozornost Terranců od planet slunce Whilor. Jak Hondro očekával, zničí LION útočící bluesanskou loď jediným výstřelem. Pozemšťané vyzvednou mrtvolu Bluesana, kterou Ragna během útoku vyhodil do vesmíru. O něco později se objeví Perry Rhodan a Atlan se svými vlajkovými loděmi THORA a PEYRA a 33 dalšími křižníky USO v systému Whilor. Z důvodu, že raketový útok na LION byl přerušen, když bitevní křižník opustil atmosféru Pulsy a mohl tak zaměřit stanoviště odpalu raket, vyvozuje Atlan, že nebyly vystřeleny z pohyblivé kosmické lodi, ale z jedné planety systému.

Mezitím prchne na povrch planety Opposite major Merk Nateby, který byl zbaven postu šéfa kosmické obrany, protože LION bez souhlasu Obmana napadl a tak tajný svět vystavil objevení, před loveckým komandem k vodnímu zdroji Muddy Water, aby tímto způsobem podle pravidel gardy znovu získal čest. Když spatří PEYRU, která prohledává povrch Opposite, pochopí, že byli objeveni a ukáže sám sebe, aby se nemusel jako zrádce vrátit k Hondrovi. Díky jeho výstřelu si Atlan všimne poslední základny sesazeného Obmana z Plophosu, a bojoví roboti USO dobyjí Opposite.

Hondro se pokusí uprchnout, ale jeho loď se zřítí. Umírající předá bývalý Obmann Rhodanovi svůj buněčný aktivátor s příkazem, aby ho předal Mory Abro, která ho bude potřebovat, pokud bude chtít žít Rhodanovi po boku. Nakonec popřeje Rhodanovi a lidstvu štěstí.