Perry Rhodan 197 (Česká obálka) Perry Rhodan 197 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 197
Název:Pekelný tanec velikánů
(Höllentanz der Riesen)
Autor:William Voltz
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2329
Bitevní křižník LION na výzkumné cestě! - nové dobrodružství s Nome Tšatem, Lvem
Hlavní postavy románu:

Nome Tšato - říkají mu »Lev«

Dan Picot - 1. důstojník LIONU

Kapitán Vertrigg - jeho průzkumné vozidlo se srazí s tančícím obrem

Earl Bactas - hlavní inženýr LIONU

Doktor Gaylord - strukturální výzkumník, který udělá rozhodující objev

Duprene a Cashton - první dvě oběti metanového pekla Pulsa

Od 23. května 2329 hledá nový LION pod velením Nome Tšata1) v centrální oblasti Mléčné dráhy neomolkex2). 18. července narazí na vrak akonské experimentální lodi, která v hyperprostoru kolidovala s pevnou překážkou, a nalezne tak první stopu hledané substance.

Stejného dne pronikne LION do systému zeleného slunce Whilor, které na sebe upozorní podivnou energetickou pulzací. Tšato vyšle kapitána Walta Heintmana s pulcem LION III3) a přiblíží se k jako Jupiter velké čtvrté planetě Whiloru, která rovněž neustále vykazuje energetické erupce a je proto nazvána Pulsa. Všechny na pětidimenzionální bázi pracující přístroje LIONu začnou žhnout, zatímco jejich energii začne planeta vysávat. Aby loď zachránil, je Tšato nucen odpálit kalupův konvertor lineárního pohonu. Na Pulze najdou Terranci neomolkex, který pochází z několika molkexových lodí, které v bratrovražedné válce Bluesanů po vítězství Terry nad Gatasany ztratily svůj pancíř, a který je za pulzaci zodpovědný. Pád neomolkexu na Pulsu způsobují tři metry velké, jehlovité a bezhlavé bytosti, které mají věnec ze sedmi tenkých nohou a které pro svůj způsob pohybu dostanou jméno Tanečníci. Jedná se u nich, stejně jako u Červounů4) o pozůstatky suprahetu5). Tanečníci čerpají z neomolkexu energii, kterou zužitkovávají, aby se za současného množení svých nohou obrovsky zvětšili a nakonec se katapultovali do hyperprostoru. Jeden shift LIONU je zničen monstrózní bytostí.

Když terranskou kosmickou loď napadnou rakety neznámého původu, Tanečníci je zneškodní, zatímco odčerpají také jejich energii. Loď odstartuje a stáhne se pomocí normálního pohonu na bezpečnou vyčkávací pozici. Strukturální výzkumník doktor Neven Gaylord zjistí, že z rosolovité hmoty, která po neomolkexu zůstala, poté co se z něj Tanečníci nasytily, se dají vyrobit extrémně účinné gravitační bomby, které využívají energii páté dimenze.

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál