Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Hvězdy > Whilor
hledat
Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Spektrální typ:zelené, nestálé slunce
Počet planet:4
Známé planety:Opposite, Pulsa
Vzdálenost od Sol:48.333 Ly
Známé národy:Plophosané, Tanečníci

Soustava zeleného pulsujícího slunce Whilor se skládá ze čtyř světů. Soustava leží 48.333 světelných let od Sluneční soustavy.

Planety

  • Whilor I je životu nepřátelské žhavé peklo s vroucím povrchem. Nachází se tak blízko Whiloru, že si nemůže vytvořit pevnou půdu. Teplota na povrchu činí 9200°C a nacházejí se zde dokonce zbytky atmosféry.
  • Whilor II je velmi horká a životu nepřátelská planeta. Povrch se skládá ze skal a štěrkových pouští s nespočtem jezírek z roztavených kovů, jako je olovo nebo rtuť. Slabá atmosféra se skládá z jedovatých par.
  • Whilor III je lépe znám pod jménem Opposite.
  • Whilor IV je nazván Pulsa:

Pulsa je Jupiteru podobný plynný obr. Planeta se otáčí kolem vlastní osy za 9 hodin, což vede k tomu, že je velmi zploštělá. Na pólech panuje gravitace 4 g, kolem rovníku to je jen 2,8 g. Na Pulse žijí Tanečníci, kteří pravděpodobně stejně jako Červouni pocházejí ze Supraheta a driveefektem přitahují Neo-Molkex. Všechnu hyperenergii z Neo-Molkexu přistálého na Pulse vstřebávali a tím velice narůstali. Do velikosti pohoří zvětšení Tanečníci opustili Pulsu a přešli ve vesmíru s prudkými hyperotřesy do hyperprostoru.

Historie

Na Opposite bylo poslední útočiště Iratia Hondra. Plophosští vědci pracovali v základně Modré gardy na zbrani, která by na Pulse ustálila všechen modifikovaný Neo-Molkex.

Křižník LION pod velením Nome Tšata objevil a pojmenoval soustavu Whilor roku 2329 při hledání po zmizelém molkexu. Solární flotile se podařilo Opposite dobýt. Iration Hondro umírá při zatčení a svůj buněčný aktivátor věnuje Mory Abro.

Soustava Whilor poté nadále zůstává pod nadvládou Plophosu. Roku 2390 na Opposite Solární impérium zakládá opěrný bod poblíž jižního pólu, který slouží jako výchozí základna pro hledání Kahala. Jediné město na planetě se jmenuje Hondro. Velitel základny je plophoský admirál Onton Hagehet.

Roku 2400 dojde na Opposite k prvnímu setkání Terranců s Icho Tolotem.