Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Hotrenor-Taak
hledat
Informace o postavě:
Výška:1.65 m
Popis:plochá hlava; krátký, svalnatý krk; měděné až zlaté vlasy
Národ:Larové
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 650: Svazek Sedmi
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 951: Ultimátum Orbiterů
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Lare Hotrenor-Taak je jako Apoštol Hetosanů nejvyšším představitelem Koncilu Sedmi v Mléčné dráze.

5. ledna 3459 jmenoval Perry Rhodana, Velkého administrátora Solárního impéria, jako ministerského předsedu nejvýraznější moci galaxie, neoficiálně »Prvním Hetranem« Mléčné dráhy. Oficiální jmenováni Perry Rhodana provedl Apoštol Hetosanů až 3. března 3459. Ve své nástupnické řeči agituje Perry Rhodan o důvěru národů Mléčné dráhy.

Po eskalaci konfliktů mezi Terrancem a Lary a aktivaci Antitemporálního slapového pole kolem Sluneční soustavy 5. července 3459, začne Hotrenor-Taak okamžitě s hledáním vhodného nástupce Prvního Hetrana. Corun z Paricza, Supertěžký Leticron, se prosadí díky vraždě několika svých konkurentů a na radu Hyptonů ho Hotrenor-Taak jmenuje novým Prvním Hetranem.

Když se v roce 3584 Mastibekkové zdráhají zásobovat dále larské SVE-křižníky energií, a poté opustí Mléčnou dráhu, souhlasí Hotrenor-Taak s plánem Kelosků proměnit slunce Arcur-Beta na černou díru. Pomocí té by se mělo dát dosáhnout Dakkardimballonu a galaxií ostatních národů Koncilu. Zařízení k výrobě mitózového záření bylo odpojeno, aby se šetřilo energií.

V průběhu následujících let se energetická krize Larů dále prohlubuje a Hotrenor-Taakova mocenská pozice se hroutí. Skupina vysokých důstojníků popichovaná novým Prvním Hetranem Maylpancerem, se ho pokusí zavraždit, ale pokus selže. Nakonec nechá Hotrenor-Taak celou flotilu Larů vletět přes černou díru Arcur-Beta do Dakkardimballonu. Jako jediný Lare zůstane v Mléčné dráze, což bylo chytré rozhodnutí, protože mezi Lary by ho čekala brzká smrt.

Hotrenor-Taak začne spolupracovat s Pozemšťany a postará se o to, že Ocelová pevnost Supertěžkých na Titanu je dobita jen s minimálním krveprolitím. Později se postará o to, aby hrozba Gys-Vollbeerahů (Molekulárních metamorfů) byla nenásilně zneškodněna.