Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 951
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 951
Název:Ultimátum Orbiterů
(Ultimatum der Orbiter)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Setkání v podsvětí - robocísař v akci
Hlavní postavy románu:

Simudden, Treffner, Schatten, Axe, Brack, ten Hemmings a Tobbon - poslední Flibustýři uprchnou do podzemí

Anson Argyris - císař Olympu se nechá stíhat Orbitery

Zarcher - velitel Orbiterské flotily dává ultimátum

Hotrenor-Taak - Lare se vydává za protivníka Garbešanů

Když se VARUALT VENCHKE pokouší proniknout kordonem klínových lodí na Olymp, je SIRKON-BALEM donucen k přistání na jednom z kosmodromu Trade-City. Pyon Arzachena a posádka GAVÖKského křižníku jsou Orbitery zajati jako Garbešané. Hotrenor-Taak se vydává za původního obyvatele Mléčné dráhy a tvrdí, že jeho národ byl kdysi Hordami z Garbeše vyhnán ze své rodné planety. Členy GAVÖKu na palubě VARAULT VENCHKE jako vůdce osvobozovacího komanda unesl, aby je přemluvil k účasti na tajném plánu. Orbiterský velitel Zarcher si sice zachová přesvědčení, že Pyon Arzachena a posádka VARAULT VENCHKE jsou Garbešani, akceptuje ale Lara jako bojovníka proti Hordám. Vysvětlí mu proto, že Orbiteři obsadí mnoho centrálních světů Garbešanů, aby jejich sílu ochromil. Cílem nemá být zničení Garbešanů, ale v nouzovém případě násilné opuštění Mléčné dráhy.

Kayna Schatten, Brush Tobbon, Pearl Simuden, Merkon Treffner, Körn Brack, Josto ten Hemmings a Axe využijí přistání SIRKON-BAL na Olympu k útěku. Jsou přitom zpozorování Variem-500, který jejich pronásledovatele pomocí projekce sedmi Flibustýrů odchýlí a uprchlíky přivede do podzemního labyrintu obchodního světa. Transmiterem je poté přenese do skleněného paláce, kde je pohostí.

Mezitím bloudí Cern Jost, Vljegah, Nurim Dagorew a Eloim Calvario v podsvětí Olympu. Špión LSP se přitom nechá vést svými vědomostmi z Lovely Boscykovy1) »Knihy hvězdného poutníka«. Přes projekci andělsky krásné ženy dá ale Vario čtveřici příkaz vrátit se na povrch planety.

Zarcher svede zmizení sedmi Flibustýrů na skupinu odporu vedenou mobilní pozitronikou. Obyvatelům Olympu dá ultimátum, že zničí všechna technická zařízení planety, pokud mu do dvou dnů nevydají mobilní pozitroniku. Ve formě hrbatého, starého muže, který si říká Kustos Rainbow, navštíví robocísař sedm Flibustýrů, a vydává se zpočátku za prostředníka skupiny odporu. Když pozná, že bývalí piráti začali mezitím jednat nezištně, nechá se jim poznat jako Anson Argyris a prosí své hosty, aby se vrátili na SIRKON-BAL a předali Orbiterům poselství, že Terranci nejsou žádní Garbešané a jejich ultimátum se mine účinkem. Ačkoliv jim hrozí opětovné zajetí, vyhoví Flibustýři jeho prosbě.

Nakonec Vario znovu odloží masku Ansona Argyrise a odebere se do »Hrobky poznání« maskované za podzemní vulkán a chráněné systémem pastí.