Perry Rhodan 950 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 950
Název:Případ Olymp
(Testfall Olymp)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Svět Svobodných obchodníků bude obsazen - Orbiteři zkouší akci
Hlavní postavy románu:

Simudden, Schatten, Treffner, Tobbon, Brack, ten Hemmings a Axe - poslední Flibustýři chtějí varovat národy galaxie

Archetral - velitel Orbiterské lodi

Zarcher - velitel Orbiterské flotily

Anson Argyris - Císař Olympu přechází do podzemí

Julian Tifflor - První Pozemšťan dostane znepokojivou zprávu

Flotila BAL, svaz skládající se ze statisíce klínovitých lodí Orbiterů, která se vydala z Churuude1), se nejdříve přiblíží k rudému obřímu slunci Muragh. S diskovitými loděmi Bluesanů jednají jako se špióny. Obrbiteři se rozhodnou jako testovací případ pro další akce proti zdánlivým Garbešanům použít planetu Olymp a tím obsadit srdce galaktické infrastruktury.

Aby varovali GAVÖK před hrozící invazí, obstarají si Flibustýři Kayna Schatten, Brush Tobbon, Pearl Simuden, Merkon Treffner, Körn Brack, Josto ten Hemmings a Axe1) 26. černa 3587 zbraně a proniknou do centrály klínovité lodi SIRKON-BAL, ve kterém se až dosud tajně skrývali. Velitel Orbiterské lodi Simudden-Typ Archetral, je nutí flotilu BAL opustit v blízkosti temné mlhoviny Beteshda. Skrz hyperrádiová relé GAVÖKu se spojí s Neoarkonidanskou koloniální planetou v systému Acho Paer. Osoba, kterou kontaktovali si ale myslí, že má před sebou dvojníky Flibustýrů, a přeruší spojení. Nastalého zmatku mezi Flibustýry využije Archetral, aby je přemohl a internoval.

SIRKON-BAL se opět připojí k flotile BAL, jejichž 17‘000 klínovitých kosmických lodí obklíčí planetu Olymp a obsadí dvanáct astroportů kolem Trade-City. Vzhledem k drtivé převaze invazorů se První obchodní rada, kníže Nurim Dagorew, Svobodný obchodník, rozhodne postavit se jen na pasivní odpor. Zatímco Orbiterové domnělé Garbešany vyzývají, aby opustili Mléčnou dráhu, snaží se Vario-500, v maskách staré Skokanky Salibie a hezké Lucy Teacherové, zkřížit plány invazorů. Teffner-Typ Zarcher, který působí jako velitel flotily BAL, se sice domnívá, že na Olympu působí mobilní pozitronika, ale Orbiteři jí nemohou najít.

Mezitím se špeh Ligy Cern Jost2) a jeho milenka, Chaioanerka Vljegah, kteří chtěli na Olympu strávit dovolenou, dají k dispozici vládě obchodního světa. Společně s knížetem Nurim Dagorewem a šlechticem Eloim Calvariem proniknou do podsvětí obchodní planety, aby vyhledali císaře Svobodných obchodníků Ansona Argyrise.

Protože rádiový kontakt s Olympem umlkne a cesta kontejnerů se zhroutí, dá Julian Tifflor Hotrenor-Taakovi a Pyonu Arzachenovi příkaz shromáždit informace, a pošle je s VARUALT VENCHKE, stometrovým křižníkem GAVÖKu pod velením Oscara »Pig« Rizzo, na svět Svobodných obchodníků.

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál