Perry Rhodan 938 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 938
Název:Armáda Orbiterů
(Armada der Orbiter)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Omyl ohrožuje existenci lidstva
Hlavní postavy románu:

Shattne, Brak, Treffner, Simudden, ten Hemmings, Axe a Tobbon - poslední Flibustýři čelí svým napodobeninám

Julian Tifflor - První Pozemšťan nechává prošetřit původ falešných Flibustýrů

Cern Jost - špión LSP

V průběhu tří následujících dnů jsou objeveny další napodobeniny Flibustýrů v několika exemplářích. Na rozkaz Juliana Tifflora sleduje špión Ligy a ženský hrdina Cern Jost1) stopu zatčených Flibustýrů. Se SUGAR LADY přistane na planetě Munua Levy, ze které Axe a Kayna Schatten přišli na Crish, a zjistí, že tam nedávno přistála neznámá klínovitá loď.

Na Ocelosvětě je dvojnice Kayny Schatten opět nahrazena originálem. Od svých napodobenin, kteří sami sebe označují za Orbitery2), se Flibustýři dozvědí, že se planeta, na které se zdržují, jmenuje Churuude3). Objeví, že uprostřed ocelové pustiny se nachází dvou set kilometrový ostrov vegetace, a pozorují, jak Churuude s věžovitým vysokoenergetickým čerpadlem odebírá energii svému světle žlutému slunci. Z velikosti zařízení na Churuudu usoudí Flibustýři, že zde může být vytvořena až miliarda jejich dvojníků. Piráti považují Orbitery za roboty, protože Pearl Simudden je může nechat strnout pomocí simultánního komplexu, přístroje, který vyvolává klamné halucinace a zpočátku se používal ke stabilizaci identity jedné neznámé osobnosti.

Aby se odlišili od svých napodobenin, dostanou Flibustýři svítivé zelené kombinézy se žlutými značkami. Podaří se jim ale při novém útěku si opatřit nenápadnější oděv. Axe kromě toho ukradne náramkový přístroj, který Orbiterové neustále nosí.

Na obrazovce spatří zdánliví Garbešané, že se v okolí Churuudu připravuje na odlet mocná flotila. Propašují se na palubu průzkumné lodi a schovají se v naději, že se jim včas podaří varovat lidstvo před hrozící invazí, do chladícího boxu4)

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál