Perry Rhodan 937 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 937
Název:Planeta napodobenin
(Planet der Ebenbilder)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Poslední Flibustýři na Ocelosvětě II - uprostřed svých dvojníků
Hlavní postavy románu:

Tobbon, Schatten, Treffner, Brak, Axe, Hemmings a Simudden - poslední Flibustýří potkají své Napodobeniny

Naghor Tareschian - koordinátor důlní planety

Rando Berghurst - vůdce opravného komanda

Julian Tifflor - První Pozemšťan se musí vypořádat s mnoha problémy

Kayna Schatten, Brush Tobbon, Pearl Simudden, Merkon Treffner, Körn Brack, Josto ten Hemmings a Axe jsou na klínovité lodi převezeni ke tři světelné roky od Varovaaru vzdálené planetě, na které rovněž existují mocné robotské stanice. Zde jsou konfrontováni se svými dvojníky, kteří se zdánlivých Garbešanů vyptávají na situaci v Mléčné dráze a na jejich plány. Zatímco ostatní Flibustýři trvají na tom, že k Hordám z Garbeše nepatří, tvrdí omezený Axe ve smyslu cizince zmást, že se flotila Garbešanů shromažďuje v Eastside a v sektoru Červánky1).

Sedmi Flibustýrům se sice podaří utéct z ocelového komplexu budov, který je plošinou z ocelových desek oddělen od dalšího komplexu, ale extrémně nízká teplota vzduchu kolem -53°C jejich útěk zmaří. Kayna Schatten je nahrazena svou napodobeninou, která má mezi Garbešany tajně vyzvídat. Pomocí svých psychologických zkušeností ale bývalý šéf tajné služby pozná Pear Simudden sice dvojnici, ale nechá si to zpočátku pro sebe.

Mezitím proniknou dvojníci Bracka a Axeho v systému Löbon na jedné zdejší důlní planetě ledovým pancířem, pod kterým se nachází koncentrované ložisko howalgoniové náhrady, triwalgonia. Naghor Tareschian, koordinátor důlní planety, pozná ale hledané zločince a nechá je zatknout.

Napodobeniny Merkona Treffnera a Kayny Schatten jsou objeveny Rando Berghurstem řízeným komandem, které má opravit DINO IX. Starý flotilní tendr byl Lary přesunut na nestabilní oběžnou dráhu kolem slunce Ginerva a nyní ho potřebuje LSP, aby zachránila mnoho velkobojových lodí driftujících vesmírem. Antigravitační technik Kord Loerde pozná oba hledané zločince. Když se je ze strachu pokusí zabít, sám zahyne, upozorní tak ale Bluesana Hukiioye Lüyikiho na domnělé Flibustýry. Oba jsou zatčeni.

Ke zmatku Juliana Tifflora, Homera G. Adamse a ostatních vůdců LSP se současně na koloniální planetě Crish v systému Danvor objeví osoby se vzhledem Kayny Schatten a Axeho.

Mezitím jsou z Fairside, NeoArkoniany, Topsidery a Terranci osídlené planety ve dvojhvězdném systému Calphor na hranicích Eastside, a ze skokanské lodi ORNETZ III ohlášena dvě nová vesmírotřesení2). Zpráva z Fairside potvrzuje teorii, že zdroj třesení se nenachází v normálním prostoru ale v hyperprostoru.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál