Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 936
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 936
Název:Poslední Flibustýři
(Die letzten Flibustier)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Nikdy se nevzdávají - a bojí se smrti jako čerta
Hlavní postavy románu:

Kayna Schatten - velitelka posledních Flibustýrů

Brush Tobbon - násilnický Epsalan

Pearl Simuddne - renegát z Arkonu

Markon Treffner - Arasský experimentátor

Körn Brak, Josto ten Hemmings a Axe - další členové Kayniny skupiny

V květnu roku 3587 podnikne pirátská skupina, která je vedena osmačtyřiceti letou Plophosankou Kaynou Schatten a Epsalanem Brushem Tobbonem, ze své základny Orsfath v systému Hardura s JACKEM LONDONEM atentát na skladištní planetu Xirdell1). Pirátům, kteří si říkají »poslední Flibustýři«, padne do rukou 3-P-Veratron, paměťové zařízení, ze kterého vyplývá, že je v depotu uloženo velké množství nové interplanetární jednotné měny GAVÖKu.

Piráti, kterým byl 3-P-Veratron cíleně přihrán do rukou, padnou ale do pasti. PLOPHOS a další dvě bitevní lodě GAVÖKu zaútočí na JACKA LONDONA. Třicet pirátů přijde o život, 182 se jich vzdá. Než jednotky GAVÖKu JACK LONDON zničí, unikne sedm Flibustýrů s těžce vyzbrojeným space-jetem STÖRTEBEKER. Kayna Chatten a Brush Tobbon jakož i k trestu odsouzený, bývalý akonský šéf rozvědky Pearl »Panika« Simudden, Aras Merkon Treffner, na Olympu narozený matematik Körn »Decibel« Brack, opilecký Gäaňan Josto ten Hemmings a Axe, duševně omezený, na Gäa narozený faktotum Flibustýrů, odletí na svou základnu na Dennox II v systému Dvanáct-Martine, který leží nedaleko galaktického centra.

Kopule stanice jsou ale opuštěné. Vznášející se roboti ze 110 metrů vysoké a v základně stejně tak široké, klínovité kosmické lodi rezavě hnědé barvy, zajmou sedm Flibustýrů. Jsou 1.80 metru vysocí, mají převelikou hlavu na šišatém trupu. Kolobojovníci, jak si roboti říkají, odvezou Flibustýry na planetu v galaktickém centru, které Simudden dá po akonském bohu hrůzy jméno Varovaar. Až na vegetační pás na rovníku jsou jeho tři kontinenty zcela pokryty obrovskými komplexy budov, ve kterých se ale nenachází žádné živé bytosti2).

Kolobojovníci patří ke gigantickému ZAŘÍZENÍ, které pochází z daleké minulosti2) a impulzy vesmírotřesení3) považuje za falešný signál, který ohlašuje nastávající útok navrativších se »Hord z Garbeše«4). ZAŘÍZENÍ, které ve Flibustýrech vidí členy Hord z Gabeše, podrobí vězně několika testům a začíná programovat neutrální prabuňky, aby, podle příkazu svého stavitele, vytvořilo armádu, jejichž příslušníci se vzhledem a schopnostmi budou podobat svým protivníkům.

Mezitím začíná v Mléčné dráze pátrání po sedmi pirátech uprchlých z Xirdellu.