Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 926
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 926
Název:Ladonnijská psychoda
(Das Ladonnia-Psychod)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Strážce světla - a vábení věčnosti
Hlavní postavy románu:

Tengri Lethos - Strážce světla je sledován Haluťany

Vavo Rassa a Rayn Verser - dva Siganci v oceánu piva

Julian Tifflor - První Pozemšťan dostane osudný dar

Homer G. Adams - zachrání Tifflora před darem paratendrů

Baya Gheröl - malá Terranka se připojuje k extragalaktické expedici

Zatímco se Hergo-Zovran a ostatní Loowerové ještě radí, odlétá Helk Nistor na vlastní zodpovědnost na Zaltertepe.

Se siganským kurýrním křižníkem GAMMAEULE dorazí Vavo Rassa a Rayn Verser k planetě ještě před Helkem. Když se tam se svou pět metrů dlouhou válcovou lodí dostanou do ertrusského pivovaru a neúmyslně znehodnotí dvanáct tisíc hektolitrů piva, vzplane znovu ertrusansko-siganský konflikt na Zaltertepe1). Rassovi se podaří mír zachránit smělým blufem, zatímco se vydává za představitele nejvyšší rady Galaktické olympiády roku 3587 a Ertrusany vyzve k mírovému západu o největšího smíška. Tvrdí, že si galaktické národy pro přenášení her schválně najali loowerský Helk. Siganci Bagno Cavarett, Zeary Mahon, Sirke Fogel a Taimer Zartband, kteří po zachránění GAMMAEULE nouzově přistáli se svou maličkou kosmickou lodí v hnízdě Staphyrodonů a obrovského praptáka zkrotili, vyhrají soutěž a Nistor je společně s Rassem a Verserem vybere do Loowerské expedice.

Mezitím navštíví Provcoňan Roctin-Par s SVE-křižníkem JOTALL Sluneční soustavu a věnují Julianu Tifflorovi psychodu »Nymfa a pravda«, která má vzhled humanoidní ženy s tváří nestvůry. O místě pobytu Hotrenor-Taaka a Pyona Arzacheny tvrdí Provcoňan, že nic neví. Tifflor je psychodou fascinován. Než se ale definitivně ocitne v moci parusského záření, poznají Homer G. Adams a mutanti Bran Howatzer, Dun Vapido a Eawy ter Gedan2) nebezpečí. Vapido zničí Margorem naprogramovanou, jeden a půl metru vysokou psychodu pomocí paprskometu. Protože je to podezřelé, rozhodne se Tifflor pověřit Ronalda Tekenera jako bývalého specialistu USO3) prozkoumáním situace v Provconově pěsti.

Po Nistorově návratu na Mars se vydá Brnetto-Kup4) velitel DROGERKONDU s Bayou Gherölovou, šesti Siganci, Helkem a Okem na palubě, zachránit Pankha-Skrina5).

Na Varsoku pozná Semor-mozek, že Tengri Lethosova Věčnoloď je ohrožována novou zbraní Haluťanů, kteří jednají podle posthypnostického ovládání Ladonnijskou psychodou. Zatímco Strážce světla setrvává v bdělém snění, odstartuje Semor-mozek s lodí pryč. ONOS, KEPAS, TUKAT, LUPEH, TRANTOS a jedenáct dalších křižníků Haluťanů zahájí pronásledování. Po svém procitnutí naláká Lethos Haluťany k planetě Toorgus. V centru hyperenergetickými víry ovlivňované, jedenáct světelných let velké hvězdokupy, obíhá jako jediný satelit kolem dvou rudých trpaslíků, kteří společně s modrým obrem tvoří trojhvězdu.

Toorgus je prapůvodní planeta Zapharů, sklovitých zelených iluzorních krystalů6). Než kdysi cizí astronauti, kteří se nacházeli v moci Zapharů, prokoukli příčinu iluze a odvezli velké množství krystalů, měli Zapharové přímo rajskou civilizaci. Evolučním krokem získali zbylí Zapharové schopnost nechat svého ducha kolektivně se pohybovat vesmírem. Ke kontaktu s jinou inteligencí došlo ale teprve, když Tengri Lethos před dávnými časy poprvé přistál na Toorgusu.

Sedm dnů po odletu z Varsocku dorazí halutské lodi na Toorgus a naleznou tam Věčnoloď. Díky Zapharů se Haluťané osvobodí z moci Psychod. Poté co Haluťané Toorgus opustí, podaří se Lethosovi s pomocí Zepharů osvobodit Ladonnijskou psychodu z Margorových změn.

S psychodou jako katalyzátorem si Strážce světla, který v tomto vesmíru už pro sebe nevidí žádné úkoly, a Zapharové troufnou k evolučnímu skoku na vyšší existenční formu7). Toorgus se zhroutí do sebe, a Semor-mozek navede Věčnoloď do modrého obra.