Perry Rhodan 1054 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1054
Název:Mentální bouře
(Der mentale Sturm)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587 - 425 NGL = 3587 - 4012
Perry Rhodanova cesta na Khrat - do centra chaosu
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan má být vysvěcen na Rytíře

Tengri Lethos - Strážce světla v nové funkci

Waylon Javier - velitel BÁZE

Omdur Kuwalek - empat

Eternazher - domnělý strážce dómu na Khratu

Unaire Zahidi - velitel AINO UWANOK

Když se společně se Zaphary pokouší, s pomocí Ladonnijské psychody dosáhnout vyšší existenční roviny1), musí Tengri Lethos2) poznat, že se dostal do pasti negativní moc, která ho chce zadržet daleko od určitých událostí universa. Zjistí, že psychody, kromě ovlivnění Boytem Margorem3), disponují další zlou komponentou, která jejich duchovní obsah drží v nehmotném světě, ve kterém Zapharané vytvářejí iluzi planety Šuwašů4). Lethos si vzpomene, že část tohoto před dvěma miliony let vymřelého národa se na útěku před válečnou robotskou civilizací ukryla na Marsu a odtamtud přesídlili na Zemi5), kde se ukrývali v podzemních bunkrech. Z jejich potomků pak vzešli Lemurové6).

Brzy na to je Lethos ale zachycen hyperenergetickým paprskem cizí moc a přemístěn do zvonu naplněného mentální energií. Tam je svědkem, jak zlá moc zničí psionicky ukotvené vědomí Hathora Terak Terakdšana7). Ten ale stačí Lethosovi zprostředkovat svou duševní matrici. Protože jeho vědomí není vhodné k vedení boje proti nezvyklé moci, rozhodne se Strážce světla přetransformovat svou osobnost podle matrice Terakdšana a tak naplnit jeho poslední vůli. Lethos-Terakdšan a jeho protivníci začnou tichý a přesto všechno rozeznívající boj.

3. května 425 NGL dorazí BÁZE8) ke Khratu, třetí planetě slunce Yghmanohr v galaxii Norgan-Tur9). Při příletu je loď rádiově pozdravena Vra'Ortonem, mistrem ceremoniářem Dómu Kedšan9), který oznamuje, že je připravována slavnost k rytířskému vysvěcení Perryho Rhodana. BÁZE přejde na orbit nad Dómem, svítící vejčitou kopuli o výšce 156 metrů a průměru základny 71 metrů. Protože se ale záhadným způsobem nepodaří znovu navázat kontakt s Khratem, přistane křižník AINO UWANOK10) pod velením Unaire Zahidiho s Waylonem Javierem, nexialistou Lesem Zeronem, Roiem Dantonem, Ertrusanem Omdurem Kuwalekem a exopsycholožkou Siriou Osinskajou na kosmodromu podkovovitého města Naghdal a odlétají se shiftem do blízkosti Dómu. Přitom několikrát zpozorují, že jeho záře kolísá. Humanoid, který na čele nosí fasetové oko, místo vlasů má hadovitou strukturu, ze zad mu trčí pár zakrnělých křídel a označuje se za strážce Dómu Eternazhera, chce Javiera a jeho průvodce odvést k Dómu. Astronauti jsou ale překvapeni, když se kolem nich několikrát změní krajina. Neočekávaně pak Eternazher zmizí. Když se Javier a jeho průvodci marně snaží se shiftem vrátit k AINO UWANOK, musejí poznat, že Dóm se nyní nachází uprostřed roklí a pralesa. V jedné z budov obklopujících Dóm objeví astronauti některé ze 116 strážců Dómu, kteří trpí šokem a ze kterých empaticky nadaný Kuwalek vnímá stud a zoufalství. Eternazhera označují za ztělesnění zla. Javier a jeho společníci vstoupí do Dómu, ve kterém řada prostých dřevěných lavic směřuje k empoře. Kuwalek cítí, že zde jedna moc spojená se Seth-Apophis bojuje s jinou, kterou vnímá jako známou a zároveň cizí a která se brání před zásahem negativní superinteligence. Mocná mentální bouře, kterou bojující vytvářejí, zabije Ertrusana.

Mezitím opustí Rhodan 4. května Zemi11) a vstoupí distančním skokem, dvanáct hodin po startu AINO UWANOK, na BÁZI. Zde panují chaotické poměry, protože posádka nemůže kontrolovat loď. Rhodan se domnívá, že Seth-Apophis udělal z Hamillerovy trubice svého agenta, aby zabránila jeho vysvěcení na Rytíře a tak řád strážců Rytířů Hlubiny oslabil. Rozhodne se přejít s pomocí oka do AINO UWANOK.

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!