Perry Rhodan 901 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 901
Název:Dvojitý myslitel
(Die Zweidenker)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Lidé a Loowerové - při hledání porozumění
Hlavní postavy románu:

Hergo-Zovran - velitel Loowerů nechá unést terranskou rodinu

Haman, Aldina, Kerinnja a Baya - Terranci v moci Loowerů

Goran-Vran - Loower v moci Terranců

Ronald Tekener a Jennifer Thyron - Smíšek a jeho žena na stopách entelechiů

Boyt Margor - Gäajský mutant buduje svou hyperskrýš

2. listopadu 3586 je dokončeno Devítivěžové zařízení Loowerů na Marsu, a kuželovité lodi mimozemšťanů se stáhnou ke čtvrté planetě Sluneční soustavy1). Hergo-Zovran se na radu svého zástupce Fanzan-Prana a Opier-Warnda rozhodne nevynutit vydání oka násilím, ale pokusit se pochopit podstatu Terranců.

Pošle proto Goran-Vrana, který ztratil schopnost entelechsky myslet1), k nové terranské kolonii na Marsu, aby prozkoumal mentalitu Terranců. Pomocí odhodlaného zákroku zabrání farmář Pender, aby tam Loowera zlynčovali. Goran-Vran se nechá převést na Zemi a 15. listopadu je v Impérium-Alfa podroben výslechu, kterého se účastní i Ronald Tekener a Jennifer Thyron. Loowerovi se podaří utajit fenomén entelechie.

Paralelně k akci Goran-Vrana nechá Hergo-Zovran 6. listopadu v Istambulu unést Hamana Gheröla, jeho ženu Aldinu Feyrönovou a dvě jejich dcerky Kerinnju a Bayu. Po návratu na Terru se Gheröl, který jako L-kontakter navazoval spojení s Vincranskými Vakulodivody, se svou rodinou usídlil ve vlasti svých předků. Ačkoliv Loowerové zpočátku chtějí podrobit entelechickému školení jen tři nejstarší členy rodiny, pozná xenopsycholog Lank-Grohan, že sedmiletá Baya, která byla svými rodiči zanedbávána, a proto byl její vývoj prost autoritářského nutkání, si vyvinula přirozené entelechické vlohy.

Mezitím si Boyt Margor1) pomocí Oka dále rozšiřuje svých sedm hyperskrýší a používá k jejich obsluze paratendry. Paratender Allan Milestone, šéf skrýše 5, zkonstruuje pro Margora přilbu, do které se dá Oko vložit, a mutant tak mnohem snadněji může používat svou psionickou víceúčelovou rezonanci. Při pokusu se Margorovi 14. listopadu podaří skrýše 1 a 2 spojit do Superskrýše.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál