Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 892
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 892
Název:Fazeta věčnosti
(Facetten der Ewigkeit)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:PAN-THAU-RA
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Loowerové ve Sluneční soustavě - dojde k válce nebo k míru
Hlavní postavy románu:

Hergo-Zovran - velitel Loowerů ve Sluneční soustavě

Julian Tifflor - První Pozemšťan projeví dobrou vůli vůči Loowerům.

Ronald Tekener a Jennifer Thyron - Tifflorovi agenti

Goran-Vran - Loower, který jedná neentelechicky

Boyt Margor - Gäajský mutant experimentuje

Hergo-Zovran, velitel Loowerů, který flotilu řídí z ATALIINU, vyzve Terrance k vyjednávání. Následně přestoupí na THAMID-FRHD-AKDIM pod velením Fanzan-Prana a materializuje se s ní na oběžné dráze pozemského Měsíce.

S osmi představiteli politiky a vědy odlétá Ronald Tekener a Jennifer Thyron vstříc Loowerské lodi. Terranci zjistí, že Loowerové v nich vidí technicky a duševně podřízený strážní národ, který slouží vyšším kosmickým mocnostem. Loowerové poznají, že Ronald Tekener a Jennifer Thyron nosí aktivátory buněk, které nemohli Terranci sami postavit. Kromě toho zjistí, že v mozcích svých návštěvníků byly zřejmě zmanipulovány sekce odpovědné za psí-fenomény. Když Goran-Vran proto na krátko vypne psí-neutralizátor, který ochromuje sugestivní impulzy Dudadeho1), osvědčí se Tekener a jeho žena jako imunní vůči impulzům plazmatické bytosti. Loowerové neakceptují vysvětlení, že terranská vláda nemůže Oko vydat, protože ho má Boyt Margor ve svém držení, a proniknou se svými 18.000 kosmickými loděmi hlouběji do Sluneční soustavy.

Duane se podaří pokus osvobodit se z kontroly Loowerů. Když se snaží posádku THAMIDU duševně si podrobit, střelí Goran-Vran v poslední sekundě do zádi kosmické lodi, ve které se Duade skrývá. Hergo-Zovran ale vyčte mladému Loowerovi, že ukvapeně zničil cennou zbraň, degraduje ho a odvelí ho k Marsu. Zde je budováno Devítivěžové zařízení, které má Zdrojoznalce Pankha-Skrina přivolat do Sluneční soustavy. Během stavebních pracích dojde k explozi, kvůli které Goran-Vran ztratí vědomí2). Julian Tifflor nechá Troskolidi, kteří se začínají ve Sluneční soustavě usidlovat, seznámit s politickou strukturou LSP a nabídne jim spolupráci, ale obyvatelstvo se vůči cizincům chová odmítavě a bázlivě. Mutoghmann Scerp ujišťuje Terrance, že má právo žádat podporu GAVÖKu, ale Tifflor by se zatím chtěl vyhnout bojovým akcím.

Mezitím se Bran Howatzer, Dun Vapido a Eawy ter Gedan přes v Terranii žijícího paratendra Dentrova Quilleho3) proniknout k Boytu Margorovi, aby mu učinili nabídku na vydání Oka. Margor se mezitím naučí jak se z pomocí Oka přemisťovat bez časové ztráty z místa na místo. Při pokusu vezme Niki Saint Pidgina4), kterého schovává ve svém australském úkrytu, na jeho domovskou planetu. Nakonec vyzvedne Dentrova Quilleho z jeho apartmá, ve kterém se zdržují také tři Gäajští mutanti, a ukryje ho v hyperprostorové bublině. V centru tohoto kulovitého úkrytu se nachází soudkovité udržovací zařízení. Pokaždé když Margor vstoupí do své hyperbubliny, je z černé části Oka vyzářen mikroskopický útvar, který je atomárně a molekulárně na nejmenší možnou míru zmenšeným udržovacím zařízením s řídícím mozkem, hyperprostorovým čerpadlem a stavovým transformátorem a s jehož pomocí je možné podněcovat okolní prostředí k růstu5).